Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Purelan

1 - 2 z 2 produktów

Purelan

Preparat Purelan dostępny jest w ofercie Apteki Gemini. To kompleksowy krem przeznaczony do pielęgnacji okolic brodawek piersiowych. Oferowany jest w dwóch wariantach gramatury – 7 oraz 37 g kremu na brodawki.

Czym jest preparat Purelan?

Purelan to produkt uznanej firmy Medela polecany do pielęgnacji oraz regeneracji delikatnej skóry wokół brodawek sutkowych. Docelowym działaniem preparatu jest:
• przyśpieszenie procesu gojenia popękanych brodawek,
• nawilżanie skóry wokół brodawek,
• natłuszczanie brodawek sutkowych.

W ten sposób składniki preparatu Purelan mają na celu przywrócić naturalną powłokę tłuszczową wokół brodawek sutkowych i zapewnić zdrowy wygląd oraz wolność od popękania. Preparat Purelan ceniony jest ze względu na swoje kojące działanie oraz zdolność do eliminacji podrażnień oraz zaczerwienień skóry i brodawek sutkowych. Sprawdzi się w apteczce każdej mamy, albowiem nadaje się również do pielęgnacji delikatnej, przesuszonej skóry dziecka.

Co zawiera kosmetyk Purelan?

Głównym składnikiem preparatu Purelan jest lanolina – wosk zwierzęcy, który pierwotnie pozyskiwany był podczas procesu oczyszczania wełny. Jest to produkt gruczołów łojowych owcy. Zawiera w swoim składzie estry kwasów tłuszczowych z różnymi sterolami. Istnieje kilka odmian lanoliny – m.in. lanolina uwodniona oraz lanolina bezwodna.

Klasycznie lanolina występuje pod postacią gęstej masy, brunatnawo-żółtej lub też o wiele ciemniejszej. Wersja bezwodna, bo o niej tutaj mowa, może mieć delikatny zapach alkoholu. Atutem lanoliny jest duża zdolność do wiązania wody, co sprawia, że środek ten tworzy emulsję. Stanowi więc doskonałą bazę do różnego rodzaju produktów kosmetycznych, które są wykonywane powszechnie przez apteki, koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne.

W klasycznej recepturze aptecznej, lanolina ze względu na bardzo dobre wchłanianie oraz zdolność do wiązania wody wykorzystywana jest jako nośnik substancji leczniczych. Powszechnie wykorzystuje się ją do produkcji różnego rodzaju maści. W tym przypadku stosuje się lanolinę wysoko oczyszczoną, która pozbawiona jest zapachu i ma o wiele jaśniejszą barwę.

Lanolina zawiera głównie estry długołańcuchowe kwasów tłuszczowych z alkoholami lanolinowymi i kwasami. Lanolina może ulegać licznym procesom chemicznym, poprzez tworzenie postaci estrów, hydroksyestrów, alkoholi i kwasów. Ze względu na zdolność do prowokowania uczuleń, lanolina stosowana w produktach kosmetycznych musi być wysokiej czystości, aby ograniczyć ekspozycję na inne, ewentualne alergeny obecne w mieszance do jej produkcji.

Jak stosować Purelan?

Produkt ten dedykowany jest regeneracji skóry wokół brodawek sutkowych. Docelowo pragniemy uzyskać natłuszczenie, nawilżenie oraz przyśpieszenie regeneracji popękanych brodawek sutkowych, z jednoczesną eliminacją przesuszeń oraz zaczerwienień. W procesie stosowania bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń. Przed użyciem konieczne jest staranne umycie rąk – najlepiej wg procedury Ayliffe’a. Jeśli stosujemy preparat po karmieniu piersią, to powinniśmy opróżnić brodawkę sutkową z pozostałości mleka poprzez jej uciśnięcie. Następnie można wetrzeć delikatnie krem Purelan w obręb brodawki, otoczkę i skórę wokół brodawki sutkowej. Nie stosujmy jednorazowo zbyt dużej ilości kosmetyku, aby nie utrudniać jego nakładania.

Ważne, że dziecko można karmić już po wchłonięciu się preparatu, bez potrzeby uprzedniego umycia piersi.