Kategorie

Seboradin Fitocell

Seboradin Fitocell

Pielęgnacja włosów słabych z tendencją do wypadania wymaga odpowiednio dobranych preparatów. Produkty wchodzące w skład serii Seboradin Fitocell zawierają ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych PhytoCellTecTM Malus Domestica. Ten komponent opóźnia proces starzenia się włosów i stymuluje do wzrostu. Ponadto w kosmetykach znajdują się, m.in.:

 • korzeń chinowca - będący źródłem inuliny, która odpowiada za utrzymanie właściwej flory skóry głowy,
 • olej z orzecha brazylijskiego - bogatego w witaminę F. Olej tworzy warstwę ochronną na
 • powierzchni włosów i działa odbudowująco,
 • olej arganowy - głęboko nawilża oraz zmniejsza łamliwość włosów,
 • ekstrakt z lukrecji - bogaty we flawonoidy działa silnie antyoksydacyjnie,
 • ekstrakt z nasturcji - poprawia strukturę włosów,
 • biotyna - nazywana również witaminą H, wpływa na poprawę stanu kosmyków.

Wskazaniem do użycia produktów Seboradin Fitocell są włosy przerzedzające się, słabe, z tendencją do wypadania oraz cienkie.

1 - 24 z 49 produktów

Przyczyny wypadania włosów

Łysienie jest problemem wielu Polaków. Może być ono spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak:

 • zaburzenia hormonalne - dotyczy głównie mężczyzn między 40. a 50. rokiem życia oraz kobiet po okresie menopauzy. Przyczyną nadmiernego łysienia jest zachwianie równowagi wydzielania testosteronu. Wpływa to na skracanie fazy wzrostu włosów i osłabienie mieszków. Zbyt duża produkcja androgenów u kobiet może wynikać również z chorób nadnerczy oraz jajników,
 • schorzenia związane z tarczycą - choroby tego gruczołu, zarówno nadczynność, jak i niedoczynność negatywnie wpływają na kondycję włosów. Ich stan jest także znacznie gorszy przy chorobie Gravesa i Basedowa. W tym przypadku właściwa pielęgnacja powinna iść w parze ze specjalistycznym leczeniem hormonalnym,
 • stres - długotrwałe napięcie emocjonalne, a co za tym idzie wysoki poziom hormonu stresu (kortyzolu) oraz prolaktyny osłabia włosy,
 • zła dieta, niedobór witamin - nieprawidłowe odżywianie się, ubogie w składniki odżywcze, takie jak białka, minerały, witaminy, może powodować nadmierne przerzedzanie kosmyków. Jest to szczególnie widoczne w przypadku tzw. monodiet np. bezmięsnej. Osoby bazujące na takich jadłospisach nie powinny zapominać o odpowiednim uzupełnianiu składników odżywczych,
 • pora roku - najczęściej jesienią i zimą obserwuje się znacznie gorszą kondycję włosów. Jest to związane z naturalnym cyklem hormonalnym, a dokładnie produkcją estrogenu, który wiosną i latem wytwarzany jest w większych ilościach.

W czasie kuracji produktami Seboradin Fitocell nie zaleca się używania mocnych spinek oraz gumek, które mogłyby pogłębić łamanie się pasm. Dobrą praktyką jest również używanie szczotki z naturalnym włosiem.

Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Istnieje kilka sposobów na problemy z łysieniem. Jednym z nich jest wdrożenie zdrowej diety, bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe, białka (w tym pochodzącego z ryb), witaminy i substancje mineralne. Warto zadbać również o właściwą pielęgnację. Do codziennego mycia i nawilżania włosów zaleca się wybór produktów stymulujących wzrost cebulek, np. Seboradin Fitocell. Odżywki czy maski powinno się stosować regularnie, ok. 2 razy tygodniowo. Najlepiej jest nałożyć je na całą długość pasm i skóry głowy, a następnie trzymać pod ręcznikiem (wytwarza się ciepło, co sprzyja wchłanianiu składników) przez około godzinę przed myciem. Ważne jest, aby kosmetyki do pielęgnacji zmieniać sezonowo. Innych substancji potrzebuje włos w porach letnich, a zupełnie innych, gdy za oknami jest mróz, a w domach panuje suche i ciepłe powietrze. Woda, w której myje się włosy, nie powinna być zbyt gorąca, ponieważ w ten sposób można łatwo uszkodzić ich łuski. Podczas pielęgnacji za pomocą opuszków palców można wykonać delikatny masaż głowy. O ile jest to możliwe, należy pozwolić kosmykom na samodzielne wyschnięcie. Używanie suszarek (ale też lokówek i prostownic) i zbyt ciepłego powietrza przez dłuższy okres czasu może zniszczyć strukturę pasm i znacznie je osłabić.

Pomocne może okazać się przyjmowanie suplementów diety bogatych w m.in. skrzyp polny, biotynę, retinol, ekstrakty roślinne i rumianek. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty ich stosowania widoczne są dopiero po kilku miesiącach.

Jeśli problem jest wyjątkowo poważny, warto wybrać się na wizytę u doświadczonego i sprawdzonego trychologa. Zbada on strukturę włosa oraz skóry głowy. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się wizyta u endokrynologa i podjęcie terapii hormonalnej.