Kategorie

Sok z buraka

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Burak, sok, EkaMedica, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Burak, sok, EkaMedica, 1000 ml

16,89 zł
Joshua Tree, Sok z czerwonego buraka, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Joshua Tree, Sok z czerwonego buraka, 1000 ml

17,69 zł
Alter Medica Burak, sok,  1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica Burak, sok, 1000 ml

16,39 zł

Sok z buraka

Sok z buraka: dlaczego warto po niego sięgać?

Coraz częściej wybieramy produkty naturalne. Cenimy je głównie ze względu na brak chemii w składzie, jesteśmy zachwyceni właściwościami zdrowotnymi. Okazuje się, że naturalne suplementy nie muszą być drogie, a w niektórych przypadkach jesteśmy w stanie samodzielnie pozyskać ich główny składnik. Tak jest, jeśli chodzi np. o sok z buraka.

Buraki: w jakiej postaci?

Buraki są najczęściej kojarzone jako jeden z podstawowych składników tradycyjnej polskiej kuchni – przykładem może być barszcz, który jest przecież także jednym z dań na wigilii. Buraki znane były jednak dużo wcześniej – już Babilończycy wykorzystywali je do celów leczniczych, a starożytni Rzymianie próbowali nawet włączać do swojej kuchni jako jeden ze składników (co ostatecznie nie przynosiło zbyt wiele pożytku ze względu na marne ówcześnie korzonki). Obecnie coraz częściej buraki są wykorzystywane do przyrządzania potraw, w których wcześniej nie wykorzystywano tych warzyw – mowa np. o sałatkach, chipsach buraczanych czy carpaccio. Coraz częściej na sklepowych czy aptecznych półkach można również dostrzec sok z buraka.

Sok z buraka i jego właściwości

Sok z buraka jest przede wszystkim niezwykle bogaty w witaminy. Zawiera w sobie witaminy A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12 i duże ilości witaminy C. Co więcej, możemy w nim znaleźć również pierwiastki takie jak potas, magnez, wapń, żelazo, fosfor, miedź czy cynk. Dla kobiet w ciąży istotna powinna być informacja o kolejnym ze składników soku z buraka, czyli o kwasie foliowym. Dzięki tak bogatej zawartości witamin i składników mineralnych sok z buraka może pozytywnie wpływać na pracę naszego organizmu. Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi; dzięki wysokiej zawartości błonnika burak zapewnia długie poczucie sytości. Z kolei ze względu na zawartość kwasu foliowego po sok z buraka powinny sięgnąć również kobiety w ciąży i karmiące matki.

Osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków z dodatkiem buraka, mogą sięgnąć po gotowy sok z buraka, . W takim wypadku wskazane jest spożywanie soku nawet dwa razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem.

Filtry

Producent
Cena
-
Postać
Smak
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego