Kategorie

Sok z żurawiny

Sok z żurawiny

Owoce żurawiny są cenionym składnikiem diety, bogatym we właściwości prozdrowotne. Odpowiednio przyrządzone podkreślają wytrawny smak potraw, szczególnie mięsnych. Antyoksydanty z grupy flawonoidów i polifenoli chronią człowieka przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, powstających między innymi w wyniku promieniowania UV i zanieczyszczenia środowiska. Najczęściej spotykaną formą są suszone, słodzone owoce lub sok z żurawiny. Po ten kwaśny, lekko cierpki napój sięga się najczęściej w okresie zimowym, gdy osłabiony organizm staje się podatny na infekcje. Sok z żurawiny wspiera zdrowie układu moczowego, i zapobiega namnażaniu się bakterii w drogach moczowych. Stosuje się go profilaktycznie, ale też by zmniejszyć przykre dolegliwości.

Znalezione produkty: 9
Sortowanie:
Sortuj według
Sok z owoców żurawiny, 980 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Sok z owoców żurawiny, 980 ml

33,99 zł
Bonifraterski sok z owoców żurawiny, z dodatkiem witaminy C, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Bonifraterski sok z owoców żurawiny, z dodatkiem witaminy C, 500 ml

21,49 zł
Oleofarm Syrop żurawina, 55% soku, 250 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm Syrop żurawina, 55% soku, 250 ml

10,89 zł
Żurawina, sok, EkaMedica, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Żurawina, sok, EkaMedica, 1000 ml

25,99 zł
Żurawina, sok, EkaMedica, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Żurawina, sok, EkaMedica, 500 ml

18,19 zł
Syrop Owocowa Spiżarnia, Żurawina, 420 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Syrop Owocowa Spiżarnia, Żurawina, 420 ml

6,29 zł
Alter Medica, sok z żurawiny 100%, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica, sok z żurawiny 100%, 500 ml

15,79 zł
Vigana Żurawina, sok, 1000 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Vigana Żurawina, sok, 1000 ml

23,99 zł
Oleofarm Soki Świata Żurawina, 100% sok z owoców, 490 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm Soki Świata Żurawina, 100% sok z owoców, 490 ml

17,99 zł

Sok z żurawiny jako suplement diety

Opisane poniżej składniki soku z żurawiny wykazują wielokierunkowe działanie i nie powinny być kojarzony jedynie z infekcjami dróg moczowych, choć najczęściej wybiera się go z tego powodu. Owoce żurawiny zawierają witaminę C i E, będące silnymi przeciwutleniaczami. Wspierają one zdrowie układu krwionośnego i chronią przed przedwczesnym starzeniem. Witamina K bierze udział w procesach krzepnięcia krwi oraz gospodarce wapniowej organizmu. To między innymi dzięki niej powstają mocne, zdrowe kości. Jej niedobór może prowadzić do osteoporozy i krwotoków. Witaminy z grupy B (B1, B2 i B6) są ważne dla układu nerwowego tak, jak magnez i potas, również obecne w soku z żurawiny. Sok ten można stosować samodzielnie albo dodawać na przykład do koktajli, smoothie i deserów. Najlepiej spożywać go na zimno, by nie tracił swoich cennych właściwości w czasie obróbki termicznej.

Sok z żurawiny na infekcje układu moczowego

Rozmaite mikroorganizmy w korzystnych dla nich warunkach zasiedlają i kolonizują organizm człowieka. Osłabienie odporności jest dla nich jak otwarte drzwi. Bakterie, które naturalnie zamieszkują ludzkie ciało, namnożone w większej ilości, stają się szkodliwe. Bakteria Escherichia coli żyje w symbiozie z człowiekiem, zamieszkując końcowy odcinek jego układu pokarmowego. Gdy dostanie się w okolice cewki moczowej, może spowodować nieprzyjemną w skutkach infekcję. Proantocyjanidyny zawarte w soku z żurawiny są pomocne w leczeniu schorzeń dróg moczowych. Utrudniają osadzanie się bakterii na ścianach układu.. Przy powracających dolegliwościach można przyjmować go profilaktycznie, każdego dnia.

Sok z żurawiny dla urody

Kosmetyki z żurawiną polecane są do każdego typu cery. Jej działanie docenią szczególnie posiadacze skóry płytko unaczynionej. Duża zawartość witaminy C w soku z tych owoców uszczelnia naczynia krwionośne i ogranicza czerwienienie się. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, dzięki czemu kosmetyki na bazie żurawiny będą dobrą bazą pod filtry UV. Przeciwstarzeniowe właściwości przeciwutleniaczy i rozjaśniający potencjał kwasu askorbinowego nadają cerze promienny, młody wygląd. Sok z żurawiny może stanowić dodatek do domowego toniku lub składnik maseczek. Proste, naturalne kosmetyki sprawdzą się dla każdego.

Filtry

Producent
Cena
-
Postać
Smak
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego