Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Żeń-szeń syberyjski

Żeń-szeń syberyjski

Żeń-szeń syberyjski to suplement diety, zalecany w celu wzmocnienia układu odpornościowego, poprawy nastroju. Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcussenticosus) wykazuje szereg właściwości, zawiera m.in. eleuterozydy, ale też pektyny czy beta-karoten.

1 - 7 z 7 produktów

Żeń-szeń syberyjski: zastosowanie i działanie na organizm

Żeń-szeń wykazuje także właściwości antyoksydacyjne. To oznacza, że chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i zapobiega oddziaływaniu wolnych rodników, co jednocześnie opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Żeń-szeń syberyjski pomaga również przeciwdziałać zmęczeniu. W połączeniu z ekstraktem z miłorzębu japońskiego wpływa na zachowanie funkcji poznawczych na odpowiednim poziomie. Wspiera wydajność pamięci, pomaga w utrzymaniu aktywności umysłowej i wytrzymałości fizycznej organizmu w momentach poważnego osłabienia i wyczerpania.

Pozostałe zastosowania

Żeń-szeń syberyjski dodatkowo wspiera również układ krwionośny. Przyczynia się do prawidłowego krążenia krwi w organizmie, co z kolei przekłada się na polepszenie funkcjonowania i wydajności mózgu. Żeń-szeń ma również wpływ na jakość życia seksualnego.