DARMOWA DOSTAWA przy zamówieniach za min.70zł
Kategorie

Gynoxin 600 mg, 1 kapsułka dopochwowa miękka

Cena
27,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Gynoxin to kapsułki dopochwowe, miękkie. Substancją czynną leku jest fentikonazol, jedna kapsułka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, o działaniu przeciwgrzybiczym i bakteryjnym. Ponadto działa również na pierwotniaki.

Wskazania

Drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Skład

1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: parafina ciekła, wazelina biała, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217).

Działanie

Fentikonazol jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, w tym na drożdżaki.

Dawkowanie

1 kapsułka dopochwowa, miękka, stosowana jeden raz. Włożyć głęboko do pochwy wieczorem przed snem. Jeśli objawy utrzymują się, następną dawkę można powtórzyć po trzech dniach.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Gynoxin w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu tego leku obserwowano następujące objawy niepożądane: Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000): odczuwanie pieczenia sromu i pochwy, rumień, wysypka.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjentkę obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjentka planuje stosować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem. Podczas wprowadzania kapsułki do pochwy, może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia. W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości lub oporności mikroorganizmów na leczenie należy lek odstawić i skontaktować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. Leku Gynoxin nie należy stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi, gdyż zawiera tłuszcze i oleje, które mogą powodować uszkodzenia środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe). Gynoxin zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy, substancje te mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Podmiot odpowiedzialny

Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Civitali 1
20148 Mediolan, Włochy

Dodatkowe informacje

Nastąpiła zmiana kategorii dostępności produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza (Rp) na produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza (OTC). Na opakowaniu może znajdować się informacja świadcząca o dostępności leku na receptę.


Nastąpiła zmiana szaty graficznej opakowania. Skład nie uległ zmianie. Produkt w starej wersji wydawany będzie do wyczerpania zapasów.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Rejestracja
Lek