Nowość
Gynoxin 0,6g, 1 kapsułka dopochwowa
Nowość

Gynoxin 0,6g, 1 kapsułka dopochwowa

39,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: RECORDATI

Grupa: Nowości

Gynoxin 0,6g, 1 kapsułka dopochwowa - opis produktu

Gynoxin to kapsułki dopochwowe, miękkie. Substancją czynną leku jest fentikonazol, jedna kapsułka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, o działaniu przeciwgrzybiczym i bakteryjnym. Ponadto działa również na pierwotniaki.

Wskazania: drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Skład: 1 kapsułka dopochwowa, miękka zawiera 600mg azotanu fentikonazolu, pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: parafina ciekła, wazelina biała, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E 171), etylu parahydroksybenzoesan (E 215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217).

Działanie: fentikonazol jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, w tym na drożdżaki.

Dawkowanie: 1 kapsułka dopochwowa, miękka, stosowana jeden raz. Włożyć głęboko do pochwy wieczorem przed snem. Jeśli objawy utrzymują się, następną dawkę można powtórzyć po trzech dniach.

Przeciwwskazania: jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Gynoxin w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Przechowywanie: lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza.

Działania niepożądane: po zastosowaniu tego leku obserwowano następujące objawy niepożądane: Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 osoby na 10 000): odczuwanie pieczenia sromu i pochwy, rumień, wysypka.

Interakcje: należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjentkę obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjentka planuje stosować.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem. Podczas wprowadzania kapsułki do pochwy, może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia. W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości lub oporności mikroorganizmów na leczenie należy lek odstawić i skontaktować się z lekarzem w celu dalszego leczenia. Leku Gynoxin nie należy stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi, gdyż zawiera tłuszcze i oleje, które mogą powodować uszkodzenia środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe). Gynoxin zawiera etylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan sodowy, substancje te mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Podmiot odpowiedzialny:
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Civitali 1
20148 Mediolan
Włochy

Wytwórca:
Catalent Italy S.p.A.
Via Nettunense km 20, 100
04011 Aprilia (LT)
Włochy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nastąpiła zmiana kategorii dostępności produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza (RX) na produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza (OTC). Na opakowaniu leku może znajdować się opis świadczący o dostępności leku na receptę.

Nastąpiła zmiana szaty graficznej. Skład nie uległ zmianie. Produkty ze starą szatą graficzną wydawane będą do wyczerpania zapasów.