Hederasal 26,6mg/5ml, syrop, 125g

Hederasal 26,6mg/5ml, syrop, 125g

12,29 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Hederasal 26,6mg/5ml, syrop, 125g - opis produktu

Wskazania: stany zapalne górnych dróg oddechowych z utrudnionym odkrztuszaniem i zalegającą wydzieliną.

Skład: 100g syropu zawiera substancję czynną: wyciąg suchy z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum) 430,55mg (ekstrahent: etanol 30% m/m) oraz substancje pomocnicze: potasu sorbinian, olejek anyżowy, glikol propylenowy, sorbitol 70%, woda oczyszczona.

Działanie: wykrztuśne, łagodnie rozkurczające oskrzela, rozrzedzające zalegającą gęstą wydzielinę w gardle, krtani i oskrzelach.

Dawkowanie: doustnie:
- dzieci poniżej 5. lat: podanie leku należy skonsultować z lekarzem: w wieku od 1. do 5. lat: 2,5ml syropu (1/2 łyżeczka od herbaty) 2-3 razy dziennie;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml syropu (1 łyżeczka do herbaty) 2 razy dziennie;
- dorośli: 5ml (1 łyżeczka od herbaty) 3-4 razy dziennie.
Syrop przyjmować nierozcieńczony, popić wodą.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Hederasal

Syrop ten jest przede wszystkim wskazany dla osób szukających środka wykrztuśnego w przypadku zalegającej wydzieliny w gardle, nawet tej o dużej gęstości. Stosuje się go również celem rozrzedzenia wydzieliny oblepiającej oskrzela i krtań. O ile lekarz nie zaleci inaczej, Hederasal może być stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci – zgodnie z instrukcją podaną przed producenta, dotyczącą częstotliwości i wielkości dawek.

Hederasal na kaszel

Założeniem producenta syropu Hederasal było stworzenie środka wykrztuśnego, a równocześnie rozkurczającego mięśnie gładkie oskrzeli. Może pomóc w przypadku wysokiej częstotliwości ataków kaszlu oraz ich bolesności.

Gęsta, zalegająca w drogach oddechowych wydzielina nie pomaga w szybszym powrocie do zdrowia. Mając z nią do czynienia, warto poszukać środka ze składem, który:

  • ułatwia odkrztuszanie,
  • łagodzi odruch kaszlowy.

Hederasal z zawartością wyciągu suchego z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum) może pomóc w takich przypadkach, jak również przy różnego rodzaju stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli, jako środek pomocniczy.

Jest to preparat ziołowy wskazany przede wszystkim, jako środek wykrztuśny dla osób zmagających się z kaszlem mokrym (produktywnym), którego stan jest dodatkowo utrudniony z racji wydzieliny – gęstej i zalegającej w układzie oddechowym, równocześnie uniemożliwiając jego prawidłowe funkcjonowanie.

Hederasal – ważne informacje

Jest to syrop, który można zakupić bez recepty. Nie blokuje odruchów kaszlu, ale łagodzi je i może ułatwiać odkrztuszanie, pomagając pozbyć się organizmowi zalegającej w nim wydzieliny. Kaszel tego rodzaju jest zawsze uciążliwy i wiąże się z dużym dyskomfortem, a nawet bolesnością – warto więc główny nurt leczenia wspomagać środkami, które mogą przyspieszyć pozbycie się tej dolegliwości. Szukając środka o działaniu pomocniczym i łagodzącym, można pod uwagę wziąć właśnie Hederasal o składzie pozwalającym na działanie wykrztuśne i rozkurczające względem mięśni gładkich oskrzeli.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, jak stosować preparat Hederasal w formie syropu, zawsze warto skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.