Kategorie
Helsi, smak czarnej porzeczki, 30 pastylek do ssania

Helsi, smak czarnej porzeczki, 30 pastylek do ssania

9,98 Cena brutto

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: KROTEX

Helsi, smak czarnej porzeczki, 30 pastylek do ssania - opis produktu

Helsi zawiera naturalny standaryzowany ekstrakt z porostu irlandzkiego 4:1 (Iceland Moss Extract) zwanego także płucnicą islandzką. Porost islandzki jest od wieków tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, podrażnienia jamy ustnej i błony śluzowej gardła, w przypadku chrypki i bólu gardła.

Zawarty w pastylkach ekstrakt z porostu islandzkiego po rozpuszczeniu w jamie ustnej wiąże się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej, tworząc na powierzchni jamy ustnej i gardła powłokę ochronną, która stanowi barierę o właściwościach nawilżających i osłaniających.

Zastosowanie: zmniejszanie podrażnień i łagodzenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła; nawilżanie i ochrona błony śluzowej jamy ustnej i gardła; pomocniczo w okresie nadmiernej eksploatacji strun głosowych; łagodząco w przebiegu podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła na skutek zatkania nosa w stanach infekcji i alergii; dla dzieci od 4. roku życia i dla dorosłych.

Sposób użycia: ssać powoli 1 -2 pastylek kilka razy na dobę. Pastylek nie należy potykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się w jamie ustnej.

Składniki: wyciąg suchy z porostu islandzkiego 4:1 (Iceland Moss Extract), sorbitol, maltitol, guma arabska, koncentrat soku z czarnej porzeczki, kwas cytrynowy, acesulfam K, kwas askorbinowy, aromat z czarnej porzeczki, Capol 4348 (mieszanina wosku pszczelego i olejów roślinnych), woda oczyszczona.

Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u chorych na fenyloketonurię.

Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Wyrób zawiera substancję słodzącą, Acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny.
Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający.

Producent:
Krotex Pharm Sp. z o.o. Sp. K
Siedziba Spółki ul. Dostępna 56
Warszawa 01-490