Heparizen 1000 1000j.m./g, żel na krwiaki i stłuczenia, 100g

Heparizen 1000 1000j.m./g, żel na krwiaki i stłuczenia, 100g

Cena: 45,99 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: ZIAJA

Heparizen 1000 1000j.m./g, żel na krwiaki i stłuczenia, 100g - opis produktu

Wskazania: w leczeniu: zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, stanów zapalnych żył kończyn dolnych, żylaków kończyn dolnych, stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Stosuje się go również: w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Skład: substancja czynna: 1g żelu zawiera 1000j.m. heparyny sodowej. pozostałe składniki: karbomer, dietananoloamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan (E216), metylu parahydroksybenzoesan (E218), koncentrat woda oczyszczona.

Działanie: Heparyna sodowa podana zewnętrznie na skórę, w postaci żelu, przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in hialuronidazy i fosforazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.

Sposób użycia: żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i najbliższą okolicę 1 do 3 razy na dobę. W zależności od powierzchni objętej zmianami chorobowymi nanieść na skórę od 5 do 10cm żelu i delikatnie, przez kilka minut, masować.

Przeciwwskazania: nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – heparynę sodową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.