Ziele widłaka goździstego przyczynia się do prawidłowych funkcji wydalania moczu oraz wspomaga uzyskanie komfortu przed i podczas cyklu miesiączkowego. Widłak goździsty jest cennym składnikiem znajdującym się w wielu ziołowych mieszankach.

Herbapol Widłak goździsty, 50 g
Cena
14,89 zł
Opis produktu
Zastosowanie
Zioła do zaparzania.
Sposób użycia
- 1 płaską łyżeczkę ziela zalać wrzątkiem, zaparzać około 10 minut.
- Pić świeżo przygotowany napar raz dziennie.
Składniki
- energia 1344 kJ/321 kcal.
- tłuszcz: 7 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g; węglowodany 52 g w tym cukry 3,1 g, białko 10,5 g, sól 0g.
Ważne wskazówki
Zawartość netto
50 g
Producent
Inne produkty z kategorii Ziołowe
Cechy produktu
Widłak goździsty
Widłak goździsty – wiecznie zielona roślina o cennych właściwościach
Widłak goździsty to wiecznie zielona roślina przypominająca mech. Spotyka się go również pod nazwami niedźwiedziej łapy, kołtuna, babimora, warkocznicy, wilczej stopy, włóczęgi czy pasa świętego Jana. Rośnie w klimacie umiarkowanym. Zajmuje Europę Północną i Środkową, Azję Północną i Amerykę Północną, natomiast w Polsce występuje przeważnie w górach.
Widłak goździsty i jego właściwości
W celach zielarskich wykorzystuje się tylko jego zarodniki, w których nie występują substancje toksyczne, w przeciwieństwie do pędów. W zarodkach, które posiada widłak goździsty, znajdujemy związki lipidowe, kwasy: jabłkowy, cytrynowy i widłakowy, ponadto sole mineralne, sterole, celulozę oraz substancje terpenowo-woskowe. Jego zarodniki mają postać łagodnego proszku o żółtej barwie, bez smaku i zapachu.
Widłak goździsty znajduje swoje zastosowanie. Nie bez znaczenia jego właściwości pozostają dla leczenia chorób układu moczowego, a także schorzeń narządów płciowych.
Sposób użycia
Przeważnie widłak goździsty najlepiej sprawdza się w postaci naparu. Może być on stosowany codziennie rano, należy jedynie pamiętać, by wypijać go na czczo.
Ze względu na obecne w tej roślinie substancje napary mogą być wykorzystywane przez osoby zmagające się często z zapaleniem pęcherza moczowego. Ponadto do usprawnienia pracy nerek, jak i zapobiegawczo przeciw odkładaniu się piasku nerkowego, który z czasem przybiera postać kamieni nerkowych.