Hirudoid 0,3g, żel, 40g IMPORT RÓWNOLEGŁY

Hirudoid 0,3g, żel, 40g IMPORT RÓWNOLEGŁY

Cena: 15,39 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: INPHARM

Hirudoid 0,3g, żel, 40g IMPORT RÓWNOLEGŁY - opis produktu

Wskazania: tępe urazy z krwiakami lub bez nich, zapalenie żył powierzchniowych, obrzęki, stłuczenia.
 
Skład: 100g maści zawiera: substancja czynna: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3g co odpowiada 25000 j. oraz substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
 
Działanie: preparat przyspiesza rozpuszczanie się już istniejących drobnych skrzepów krwi,a także znikanie siniaków oraz obrzęków.
 
Sposób użycia: należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5cm. Należy delikatnie wmasować w miejsca zmienione chorobowo.
 
W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchniowych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu; na uszkodzoną skórę, otwarte rany, błony śluzowe i oczy. Jeśli pacjentka jest w ciążu lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekrza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.