Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Hitaxa Fast 5 mg, 10 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

Cena
8,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Lek przeciwalergiczny łagodzący objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką jak katar, łzawienia, kichanie, swędzenie i zaczerwienienie oczu, świąd podniebienia, świąd skóry.

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną desloratadynę w dawce 5mg; pozostałe składniki leku to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E172), magnezustearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo) potasu wodorowęglan (do ustalenia pH).

Działanie

Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapalaniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej: 1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej (bez konieczności popijania) raz na dobę. Smak Tutti-Frutti.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, lub na loratadynę. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Hitaxa Fast – remedium na katar sienny

Alergie dotykają coraz większej liczby osób. Co gorsza, bardzo trudno się je leczy i tak naprawdę nigdy nie mamy gwarancji, że pożegnamy się z problemem raz na zawsze. Kluczową kwestią jest odkrycie przyczyny nadmiernej reakcji organizmu na alergen. W niektórych przypadkach mogą to być kurz, sierść zwierzęca, suche powietrze, dym papierosowy, ostre przyprawy, niektóre pokarmy, a przede wszystkim pyłki. O alergii mówi się wtedy, gdy nieszkodliwa substancja powoduje ostrą odpowiedź układu immunologicznego, wiążącą się z określonymi objawami chorobowymi.

Najczęstsze objawy alergii

Wśród mnóstwa objawów najczęściej pojawiają się kichanie, łzawienie oczu i zaczerwienie spojówek, kaszel, chrypka, ból zatok, gardła, uciążliwy katar sienny czy problemy skórne, m.in. pokrzywka. Czasami mają miejsce nudności oraz niepokój, rozdrażnienie, problemy ze snem i apatia. Nierzadko spotyka się także utratę węchu i smaku. Skąd się to wszystko bierze? Przyczyną jest produkowana przez organizm histamina, hormon uwalniany pod wpływem kontaktu z alergenem. Powoduje podrażnienie śluzówki gardła i nosa. Proces ten jest początkiem problemów zdrowotnych związanych z alergią.

Hitaxa Fast – skuteczny lek na alergię

Ceglastoczerwone tabletki Hitaxa Fast o wymiarach 8,1 mm na 3,2 mm, mają okrągły i spłaszczony kształt. Pomagają łagodzić takie objawy jak łzawienie oczu, katar, kichanie, pokrzywka, świąd skóry. Szczególne wskazania co do zażywania leku odnoszą się do alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki.

Składnik czynny leku Hitaxa Fast

Desloratadyna – jej działanie polega na blokowaniu łączenia się histaminy z receptorami. Jest to lek II generacji, ponieważ tylko w niewielkim stopniu przenika do układu nerwowego, nie powodując senności i apatii. Hamowane są więc reakcje powstające na skutek stanu zapalnego, wywołane przez wyżej wspomniany hormon – histaminę. Powstaje on w płucach, błonie śluzowej nosa, skórze i żołądku. Uwalniany do organizmu pod wpływem kontaktu z alergenem, wywołuje wiele problemów zdrowotnych. Pobudzone receptory histaminowe prowadzą do skurczu mięśni, choćby w oskrzelach. W efekcie tego procesu powstaje obrzęk na skutek większej przepuszczalności naczyń krwionośnych. W takich przypadkach pomocna okazuje się desloratadyna. Hamuje obwodowe receptory histaminowe, czyli procesy zapalne we wczesnej ich fazie, nie pozwalając na nasilenie objawów alergicznych. Pod wpływem desloratadyny zmniejsza się przepuszczalność naczyń błon śluzowych, czyli wycisza się stan zapalny.

Desloratadyna charakteryzuje się dobrą wchłanialnością z układu pokarmowego i występuje w fazie półtrwania do 27 godzin. Wydalana jest z moczem oraz z kałem.

Przeciwwskazania do stosowania Hitaxa Fast

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby uczulone na desloratadynę oraz dotknięte fenyloketonurią (ze względu na obecność aspartamu). Nie zaleca się stosowania Hitaxy Fast u kobiet w ciąży i karmiących piersią.