Hydrocortisonum 5mg/g, krem, 15g

Hydrocortisonum 5mg/g, krem, 15g

5,29 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM 2

Hydrocortisonum 5mg/g, krem, 15g - opis produktu

Wskazania: atopowe zapalenie skóry, liszaj rumieniowaty, rumień wielopostaciowy, liszaj płaski o nasilonym świądzie, łojotokowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca owłosionej skóry głowy, świerzbiączka, oparzenia I i II stopnia, łagodzenie dolegliwości po ukąszeniach owadów.
 
Skład: 1g kremu zawiera: substancję czynną: hydrokortyzonu octan 5mg oraz substancje pomocnicze: makrogolu eter cetostearylowy, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, sorbitanu stearynian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwzapalne, przeciwświądowe, obkurczające naczynia krwionośne.
 
Dawkowanie: lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Cienką warstwę kremu nakładać na zmienioną chorobowo skórę 2-3 razy na dobę.
 
Przeciwwskazania: w nadwrażliwości na hydrokortyzonu octan lub na którykolwiek ze składników leku, w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych, w trądziku zwykłym, w trądziku różowatym, w atrofii (zaniku) skóry, w nowotworach i stanach przednowotworowych skóry, w zapaleniu skóry wokół ust (dermatitis perioralis), na zmiany gruźlicze skóry, na otwarte rany i uszkodzoną skórę, w współistniejącej grzybicy układowej.