Kategorie

Ibufen dla Dzieci o smaku truskawkowym 100 mg/ 5 ml, zawiesina doustna od 3 miesiąca, 100 ml

Cena
15,19 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych); bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania, bóle głowy, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego; dla dzieci od 3. miesiąca życia.
 

Skład

5ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: 100mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), maltitol ciekły (E965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.
 

Dawkowanie

Doustnie; niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6kg): 3 razy po 2,5ml w ciągu doby (150 mg ibuprofenu/dobę); niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9kg): 3 do 4 razy po 2,5ml w ciągu doby (150-200mg ibuprofenu/dobę); dzieci od 1 do 3 lat (10-15kg): 3 razy po 5ml w ciągu doby (300mg ibuprofenu/dobę); dzieci od 4 do 6 lat (16-20kg): 3 razy po 7,5ml w ciągu doby (450mg ibuprofenu/dobę); dzieci od 7 do 9 lat (21-29kg): 3 razy po 10ml w ciągu doby (600mg ibuprofenu/dobę); dzieci od 10 do 12 lat (30-40kg): 3 razy po 15ml w ciągu doby (900 mg ibuprofenu/dobę). Zalecana dobowa dawka leku wynosi  20-30mg/kg masy ciała. Dawkę można powtarzać co 6-8 godzin z zachowaniem co najmniej 4 godzinnej przerwy między kolejnymi dawkami.  Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; choroba wrzodowa, krwawienie z żołądka i/lub dwunastnicy; ciężka niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; ciężka niewydolność serca; osoby przyjmujące jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; u pacjentów, z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem; u pacjentów ze skazą krwotoczną lub z niewyjaśnionymi zaburzeniami układu krwiotwórczego; ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów); III trymestr ciąży, skaza krwotoczna.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek