Kategorie

Ibum (50 mg + 30 mg)/ g, żel, 100 g

Cena
14,69 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Lek Ibum, żel przeznaczony jest do leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe i nerwobóle.

Skład

1g żelu zawiera: substancje czynne: ibuprofen 50mg, lewomentol 30mg oraz substancje pomocnicze:glikol propylenowy, etanol 96%, polisorbat 20, karbomer EZ-2, aminometylopropanol, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwbólowe. Lewomentol zawarty w leku wywołuje uczucie chłodu w miejscu zastosowania oraz działa lekko znieczulająco. 

Dawkowanie

Lek stosuje się miejscowo na skórę. Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 lat: nakładać 5 do 12cm żelu do 3 razy na dobę na bolące miejsce. Żel należy delikatnie wsmarowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce. Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny w ciągu doby i nie dłużej niż przez 2 tygodnie, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ, nie stosować na skórę uszkodzoną, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niewydolność nerek lub wątroby, ciąża, laktacja.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Działanie
Rejestracja
lek