Ibuprofen 400mg, 20 tabletek

Ibuprofen 400mg, 20 tabletek

6,79 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: AFLOFARM 2

Ibuprofen 400mg, 20 tabletek - opis produktu

Wskazania: bóle o umiarkowanym lub słabym nasileniu: bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni, bolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe); bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu; stany gorączkowe różnego pochodzenia, (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: ibuprofen 400mg oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typu A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek ( E 171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba ( Capol 1295).
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny po posiłkach. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.
 
Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężka niewydolność serca, stosowanie innych NLPZ w tym inhibitorów COX-2, ciąża, skaza krwotoczna, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, toczeń rumieniowaty układowy, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, astma oskrzelowa, nietolerancja niektórych cukrów.