Ibuprofen Max 400mg, Polfa Łódź, 50 tabletek powlekanych

Ibuprofen Max 400mg, Polfa Łódź, 50 tabletek powlekanych

16,59 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Ibuprofen Max 400mg, Polfa Łódź, 50 tabletek powlekanych - opis produktu

Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, między innymi ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu); gorączka różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych); bolesne miesiączkowanie.

Skład: 1 tabletka zawiera: 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: laktoza, czerwień koszenilowa (E124), azorubina (E122).

Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: dorośli i młodzież (od 12 lat) o masie ciała 40kg i większej: dawka początkowa to 400mg. W razie konieczności można przyjąć dodatkowe dawki 400mg. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin dla dawki 400mg. W migrenowym bólu głowy - 400mg w dawce pojedynczej, a w razie konieczności co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 1200mg. Przyjmowanie leku należy ograniczyć do 2 lub 3 dni w tygodniu.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą, na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu błony śluzowej nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i/lub wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie); perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia hematopoezy (zaburzenia układu krwiotwórczego) o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem). Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież o masie ciała poniżej 40kg (poniżej 12 lat).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.