Kategorie

Ibuprom Max Sprint 400 mg, 40 kapsułek miękkich

Cena jednostkowa: 5,75 zł za 10 kapsułek

Cena
22,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Ibuprom Max Sprint to lek przeciwbólowy w formie kapsułek miękkich z ibuprofenem. Jego działanie polega na zwalczaniu stanów zapalnych wywołanych bólem. Dodatkowo lek działa przeciwgorączkowo. Wskazaniem do stosowania są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym:

  • bóle głowy (m.in. ból napięciowy),
  • migrena z towarzyszącymi nudnościami, nadwrażliwością na światło i dźwięk,
  • bóle zębów,
  • nerwobóle,
  • bóle mięśniowe, kostne i stawowe,
  • bolesne miesiączkowanie,
  • gorączka, w tym towarzysząca grypie, przeziębieniu lub innym chorobom zakaźnym.

Wskazania

Łagodzenie i leczenie dolegliwości bólowych o umiarkowanym stopniu nasilenia (bóle głowy, bóle zębów, nerwobóle, bóle okolicy krzyżowej, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne) oraz zwalczanie gorączki towarzyszącej grypie i przeziębieniu.

Skład

1 kapsułka zawiera:

  • substancję czynną: ibuprofen 400mg,
  • substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny, najlepiej po posiłku, w razie konieczności popić wodą.
  • Osoby w podeszłym wieku: nie stwierdzono konieczności modyfikacji dawkowania.

Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułki na dobę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej. Kapsułek nie należy rozgryzać. Wskazane jest stosowanie jak najmniejszej dawki, przez możliwie najkrótszy czas, do złagodzenia objawów. W przypadku gdy po 3 dniach stosowania nie zaobserwowano ustąpienia objawów lub stan pacjenta pogorszył się, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku zastosowania dawki powyżej zalecanej lub przyjęcia leku przez dziecko poniżej 12 lat należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia możliwego zagrożenia oraz określenia sposobu postępowania.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej w przeszłości po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie lub perforacja.
  • Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca.
  • Skaza krwotoczna.
  • Stosowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2.
  • Trzeci trymestr ciąży.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Ibuprom Max Sprint jak każdy inny lek może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • ból głowy,
  • pokrzywka, świąd.

Rzadko (1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • obrzęki.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):

  • owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego (objawiające się m.in. smolistymi stolcami, krwawymi wymiotami), perforacja, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej,
  • depresja, reakcje psychotyczne,
  • szumy uszne,
  • jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (szczególnie u osób z chorobami autoimmunologicznymi: toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej),
  • zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek (w tym śródmiąższowe zapalenie nerek), martwica brodawek nerkowych,
  • zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby,
  • nieprawidłowości morfologii krwi (anemia - niedokrwistość, leukopenia - zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia - zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia - zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: erytrocytów i trombocytów, agranulocytoza - obniżenie liczby granulocytów),
  • ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka),
  • ciężkie reakcje nadwrażliwości, takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, przyspieszenie rytmu serca, nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs anafilaktyczny (nagły spadek ciśnienia krwi z towarzyszącym pobladnięciem, utratą przytomności, potami),
  • zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
  • nadciśnienie tętnicze.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • zwiększenie stężenia sodu w osoczu.

Interakcje

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich obecnie lub ostatnio stosowanych lekach, lub lekach, które pacjent zamierza przyjmować.

  • Następujące leki mogą mieć wpływ na działanie Ibupromu Max Sprint, lub Ibuprom Max Sprint może wpływać na ich działanie:
    • leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna),
    • leki obniżające ciśnienie krwi,
    • leki moczopędne,
    • inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
    • niektóre leki przeciwdepresyjne (wybiórcze inhibitory wychwytu serotoniny),
    • kortykosteroidy (np. prednizolon, deksametazon),
    • antybiotyki z grupy chinolonów (np. kwas nalidiksowy, ofloksacyna, cyprofloksacyna),
    • metotreksat (lek przeciwnowotworowy),
    • lit (lek przeciwdepresyjny),
    • zydowudyna (lek przeciwwirusowy),
    • digoksyna (lek nasercowy),
    • cyklosporyna, takrolimus (leki osłabiające czynność układu odpornościowego),
    • mifepryston.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, w szczególności, gdy:
    • pacjent ma zdiagnozowane choroby serca, w tym niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej) lub po przebytym ataku serca, operacji pomostowania, w przypadku choroby tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) u pacjentów po udarze,
    • pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń,
    • u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności nerek, wątroby lub zaburzenia krzepnięcia krwi,
    • pacjent przyjmuje inne leki (w szczególności przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe, kortykosteroidy),
    • u pacjenta stwierdzono czynną lub przebyta astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości,
    • pacjent długotrwale stosuje jednocześnie różne leki przeciwbólowe,
    • pacjent jest odwodniony (zwłaszcza dzieci i młodzież).
  • Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania leku u pacjentów, u których stwierdzono:
    • toczeń rumieniowaty lub mieszaną chorobę tkanki łącznej,
    • choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego i Crohna).
  • Stosowanie ibuprofenu może przyczyniać się do niewielkiego wzrostu ryzyka zawału serca lub udaru, szczególności przyjmowanie w dużych dawkach.
  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.
  • Lek może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet, jednak działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu przyjmowania leku.
  • Kobiety planujące ciążę lub podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży przed rozpoczęciem stosowania leku powinny skonsultować się z lekarzem.
  • Lek jest przeciwwskazany do stosowania przez kobiety w trzecim trymestrze ciąży.
  • Ibuprofen przenika do mleka matki w bardzo małej ilości, nie ma więc konieczności przerywania karmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania leku w małych dawkach w przypadku leczenia bólu i gorączki.
  • Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
  • Nie stwierdzono wpływu ibuprofenu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
  • Ibuprom Max Sprint zawiera sorbitol: pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów przed rozpoczęciem przyjmowania leku powinni zasięgnąć porady lekarza.
  • Lek zawiera potas w ilości 1,14mmol (44,82mg) na dawkę, co należy uwzględnić u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek oraz u pacjentów, którzy kontrolują ilość potasu w diecie.

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu