Inovox Express 2mg+0,6mg+1,2mg, smak pomarańczowy, 24 pastylki

11,98 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: USP

Inovox Express 2mg+0,6mg+1,2mg, smak pomarańczowy, 24 pastylki - opis produktu

Wskazania:  Lek wskazany do stosowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
 
Skład: Substancjami czynnymi leku są: Lidokainy chlorowodorek 2,00mg, Amylometakrezol 0,60mg, Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20mg. Pozostałe składniki to: Lewomentol, Sacharyna sodowa (E 954), Sacharoza, Glukoza ciekła, Żółcień pomarańczowa (E 110), Czerwień koszenilowa (E 124), Kwas cytrynowy jednowodny (E 330), Aromat pomarańczowy.
 
Działanie: Inovox Express smak pomarańczowy zawiera antyseptyki amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz środek miejscowo znieczulający do gardła - lidokainy chlorowodorek. Lek wskazany do stosowania w celu miejscowego łagodzenia. Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
 
Dawkowanie: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: co 2 do 3 godzin powoli rozpuszczać w jamie ustnej jedna pastylkę; stosować maksymalnie do 8 pastylek w ciągu 24 godzin (maksymalnie 4 pastylki u młodzieży). Nie umieszczać pomiędzy dziąsłem a policzkiem.
 
Przeciwwksazania: Nie stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania tego leku dłużej niż 5 dni, ponieważ może on zmieniać naturalna florę bakteryjna w gardle. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
 
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: