Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator

Cena: 17,89 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny

Irigasin, zestaw do płukania nosa i zatok, 12 saszetek + irygator - opis produktu

Irigasin to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok
 
Zastosowanie: ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu, profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.
 
Sposób użycia: dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia: płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii 240 ml, przegotowaną, ostudzoną wodą. W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii 240 ml, przegotowaną, ostudzoną wodą. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dostępnej z zestawie do płukania nosa i zatok. Do każdego płukania stosować świeżo przygotowany roztwór.
 
Składniki: chlorek sodu.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4 roku życia należy skonsultować z lekarzem. Nie stosować później niż na godzinę przed snem.
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 
Producent:
AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice