Isla Medic hydro+, 20 pastylek do ssania

Isla Medic hydro+, 20 pastylek do ssania

Cena: 14,99 zł

Zamówienia złożone dziś wyślemy już jutro!

Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: SALVEO
Grupa: Isla

Isla Medic hydro+, 20 pastylek do ssania - opis produktu

Pastylki zawierają hydrożelowy kompleks składający się z karbomeru i gumy ksantanowej wraz z kwasem hialuronowym. Dzięki zdolności wiązania wody polisacharydowej gumy ksantanowej oraz działaniu zwiększającego swoją objętość karbomeru, na podrażnionej śluzówce tworzy się ochronna błona. Dodatkowo, kwas hialuronowy zawarty w pastylkach tworzy na powierzchni błony śluzowych wilgotną powłokę. Sucha pozostałość specjalnego wyciągu z płucnicy islandzkiej, porostu rosnącego w surowym klimacie dalekiej Północy, składa się w ponad 80% z mucyn. Wyciąg ten uwalnia się podczas ssania pastylki i pokrywa okolice jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia. Pobudza to wydzielanie śliny, dzięki czemu błona śluzowa ma możliwość zregenerowania się, a najczęstsze objawy towarzyszące przeziębieniu i podrażnieniom gardła szybko ustępują.
 
Zastosowanie: łagodzi najczęściej spotykane dolegliwości związane z przeziębieniem i podrażnieniem gardła(drapanie, chrypka), łagodzi podrażnienia strun głosowych i chroni błonę śluzową jamy ustnej.
 
Zalecane spożycie: dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: ssać aż do całkowitego rozpuszczenia, do 6 pastylek dziennie w zależności od zapotrzebowania. Pastylki należy ssać powoli aż do ich całkowitego rozpuszczenia.
 
Składniki: wodny wyciąg z płucnicy islandzkiej (0,4-0,8:1), karbomer, gumę ksantanową i hialuronian sodu. Pozostałe składniki: guma arabska, sorbitol, maltitol, bezwodny kwas cytrynowy, acesulfam K, lewomentol, olejek z mięty pieprzowej, olejek z anyżu gwiaździstego, olejek z kopru włoskiego (admiana gorzka), substancje aromatyzujące, trójglicerydy średniołańcuchowe, woda oczyszczona.
 
1 pastylka zawiera: zamienniki cukru: sorbitol (0,11g) i maltitol (0.94g)= 0,09 jednostki chlebowej.
 
Ważne wskazówki:
Nie może być stosowany w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik zawarty w pastylkach.
Nie stosować preparatu po upływie daty ważności.
Pastylki należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, chronić pastylki przed światłem
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 
Wytwórca:
Engelhard Arzneimittel GmbH and Co.KG
Herzbergstr. 3
61138 Niederdorfelden,
Germany
 
Przedstawiciel wytwórcy:
Salveo Poland Sp. z.o.o.
ul. Wojskowa 6/B2
Poznań 60-792.