Kategorie

Juvit C 100 mg/ ml, krople doustne dla dzieci od 28 dnia życia, 40 ml

Cena
8,89 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Leczenie stanów niedoboru witaminy C i profilaktyki chorób wywołanych niedoborem witaminy C, przede wszystkim szkorbutu i jego wstępnych objawów, choroby Moellera-Barlowa, w okresie rekonwalescencji, przy stosowaniu diety ubogiej w witaminę C, zwłaszcza u niemowląt karmionych sztucznie; produkt jest szczególnie zalecany dla dzieci.

Skład

1ml (około 20 kropli) zawiera substancje czynną: 100mg Acidum ascorbicum (kwas askorbowy, witamina C) oraz substancje pomocnicze: glicerol, woda oczyszczona.

Działanie

Uzupełnienie diety w witaminę C.

Dawkowanie

- niemowlęta od 28. dnia życia i dzieci do końca 24. miesiąca życia: 5-8 kropli 1 raz na dobę dodane do pokarmu lub napoju;
- dzieci od 3. do 11 lat: 10 kropli 1 raz dziennie;
- młodzież od 12. roku życia i dorośli: 15-20 kropli 1 raz dziennie.
W razie większego zapotrzebowania i niedoborach dawkę można podwoić i przyjmować 2 razy na dobę.
 

Doustnie; o ile lekarz nie zaleci inaczej

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu; nie podawać wysokich dawek dzieciom z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
lek