Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Ból głowy i migrena

Sortuj według
Paracetamol Hasco 500mg, czopki, 10 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Paracetamol Hasco 500mg, czopki, 10 sztuk

5,29 zł
Ibuprom Max 400 mg, 48 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Ibuprom Max 400 mg, 48 tabletek

20,59 zł
Paracetamol Biofarm 500 mg, 50 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Paracetamol Biofarm 500 mg, 50 tabletek

8,59 zł
Paracetamol Biofarm 500 mg, 6 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Paracetamol Biofarm 500 mg, 6 tabletek

2,29 zł
Aleve 220 mg, 24 tabletki IMPORT RÓWNOLEGŁY - miniaturka zdjęcia produktu

Aleve 220 mg, 24 tabletki IMPORT RÓWNOLEGŁY

13,79 zł
IbuTeva Max, 400 mg, 24 tabletki powlekane - miniaturka zdjęcia produktu

IbuTeva Max, 400 mg, 24 tabletki powlekane

8,09 zł
Ibum Forte 400 mg, 36 kapsułek miękkich - miniaturka zdjęcia produktu

Ibum Forte 400 mg, 36 kapsułek miękkich

14,99 zł
Paracetamol Biofarm 500 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Paracetamol Biofarm 500 mg, 20 tabletek

4,99 zł
Apap Noc 500mg + 25 mg, 6 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Apap Noc 500mg + 25 mg, 6 tabletek powlekanych

6,49 zł
Etopiryna Pro 500 mg, 10 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu

Etopiryna Pro 500 mg, 10 tabletek dojelitowych

5,09 zł
97 - 106 z 106 produktów

Preparaty łagodzące ból głowy i migrenę

Ból głowy i migrena to dolegliwości, które dotykają bardzo wiele osób w różnym wieku i potrafią dotkliwie obniżyć samopoczucie oraz koncentrację. Można je doraźnie łagodzić, przyjmując dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak między innymi Paracetamol, Ibuprom, Apap czy Etopiryna.

Przyczyny bólu głowy

Ból głowy może być spowodowany przez różnorakie czynniki. Jego częstą przyczyną bywają wariacje pogody i ciśnienia atmosferycznego, co bardzo odczuwają osoby wrażliwe na zmiany aury, czyli meteopaci. Przyczyny tej dolegliwości mogą leżeć również wewnątrz organizmu i dotyczyć:

  • nadciśnienia tętniczego,
  • wady wzroku,
  • nadmiernego napięcia mięśni w okolicach głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • problemów neurologicznych,
  • zapalenia zatok,
  • zatrucia toksynami.

Przyczyny i objawy migreny

Migreny to powtarzające się, długotrwałe bóle głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Mogą być intensywne i pulsujące, a także nasilać się w pod wpływem emocji i doznań, jak również przy wysiłku fizycznym. Migreny występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Mogą im towarzyszyć nudności i wymioty.

Migrena – przyczyny

Podobnie jak zwyczajne dolegliwości, bóle migrenowe mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku stresu lub odprężenia po długim, męczącym psychicznie czasie, zmian hormonalnych (dolegliwością jest np. migrena w ciąży), ograniczania jedzenia lub zaburzeń rytmu snu. Migrenę mogą wywoływać również zmiany pogody, spożycie alkoholu, intensywne oddziaływanie bodźców, np. zapachów, światła lub hałasu.

Jak leczyć i łagodzić migrenę i ból głowy?

W objawowym leczeniu dolegliwości, jakimi są ból głowy i migrena, pomagają dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Środki występują w formie tabletek (w tym w łatwiejszej do połknięcia wersji – powlekanych) oraz kapsułek. Wygodnym sposobem przyjmowania tych leków są również tabletki musujące do rozpuszczania w wodzie i wypicia. Inną opcją dostępnych bez recepty preparatów na ból głowy są czopki doodbytnicze.

Substancje czynne w lekach przeciwbólowych

W lekach na ból głowy i migreny występują aktywne substancje zwalczające dolegliwości i łagodzące stany zapalne. Pacjenci wykazują większą lub mniejszą wrażliwość na poszczególne składniki, dlatego skuteczność leków zależy indywidualnie od każdej osoby.

  • Ibuprofen – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Nie należy przyjmować go w przypadku chorób wrzodowych żołądka oraz niewydolności nerek, serca i wątroby.
  • Aspiryna (kwas acetylosalicylowy) – działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. U osób uczulonych może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Paracetamol – składnik działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ale nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Łagodny dla żołądka. Nie należy go przyjmować przy niewydolności nerek i wątroby oraz w przypadku choroby alkoholowej.
  • Kwas tolfenamowy – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Leków z tą substancją nie należy zażywać przy chorobach wrzodowych, astmie oraz niewydolności nerek, serca i wątroby.

Wśród pacjentów mogą zdarzyć się reakcje alergiczne lub nadwrażliwości na poszczególne składniki leków przeciwbólowych. Dlatego przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z ulotką - zwrócić uwagę na zawartość substancji czynnej oraz zalecenia producenta. Niektóre ze środków przeznaczone są do zwalczania dolegliwości lekkich i umiarkowanych, natomiast inne pomagają przy występowaniu ostrego bólu.

Migrena – leczenie plastrami

Dostępne są również plastry chłodzące, które dzięki zawartości mentolu w naturalny sposób mogą chłodzić bezpośrednio miejsce występowania bólu. Dzięki temu, że omijają układ pokarmowy, mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, u których występują bóle głowy i migrena.

Podkategorie

Cofnij do Ból

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Rejestracja