Kategorie

Kropia 3 mg/ ml, nawilżające krople do oczu, bez konserwantów, 10 ml

Cena
18,29 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Hialuronian sodu jest lepkosprężystą cieczą mającą właściwości higroskopijne, dzięki temu nawet jedno zakroplenie może zapewnić wielogodzinną poprawę komfortu zarówno tym, którzy odczuwają skutki zespołu suchego oka, jak również wszystkim noszącym soczewki kontaktowe.

Zastosowanie

Produkt przeznaczony jest do intensywnego nawilżania gałki ocznej przy jej suchości wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia typu suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu, a także po zabiegach operacyjnych przeprowadzanych na oku.

Sposób użycia

Przed użyciem preparatu należy dokładnie umyć ręce; zdjąć osłonkę zabezpieczającą z zakraplacza. Nie dotykać końcówki zakraplacza. Przed pierwszym użyciem należy odwrócić pojemnik i kilkakrotnie nacisnąć dno pojemnika, aż do uzyskania pierwszej kropli. Odchylić nieznacznie głowę do tyłu, palcem wskazującym wolnej ręki delikatnie odchylić dolną powiekę, szybko i zdecydowanie nacisnąć na dno pojemnika. Po zakropleniu należy zamknąć powieki i ruszając gałką oczną rozprowadzić krople na powierzchni oka. Można używać codziennie; zwykle zakrapla się 3 razy dziennie po jednej kropli do worka spojówkowego każdego oka. Przy nasilonych dolegliwościach można zakraplać częściej.

Składniki

Hailuronian sodu 3mg/ml, wersenian czterosodowy, roztwór buforowy pH 7,2.

Ważne wskazówki

Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.
Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone.
Wyrób medyczny do wielkorotnego użytku powinien być stosowany tylko przez jedną osobę.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

S-LAB Sp. z.o.o.
ul. Kiełczowska 2
55-095 Mirków, Polska.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Problem

Krople do oczu bez konserwantów

Krople do oczu bez konserwantów są rekomendowane przez okulistów w różnych sytuacjach klinicznych. Zastosowanie tego typu preparatu jest zrozumiałe w wielu sytuacjach – wielogodzinnej pracy przy komputerze, przy długim czytaniu, gorącym, suchym powietrzu lub też zespole suchego oka. Dodatkowo krople do oczu są stosowane po urazach okulistycznych, infekcjach oraz w wielu dolegliwościach, których leczenie może być wspierane poprzez miejscowe zastosowanie substancji tego rodzaju.

Dlaczego krople do oczu bez konserwantów są lepsze od klasycznych?

Konserwanty to substancje wykorzystywane powszechnie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Mają za zadanie zabezpieczyć produkt przed rozwojem mikroorganizmów, co mogłoby skutkować zatruciem, zniszczeniem lub utratą jakichkolwiek właściwości. Preparaty medyczne zawierają konserwanty, aby zagwarantować im jak najwyższy poziom jałowości.

Współcześnie krople do oczu bez konserwantów są rekomendowane w zespole suchego oka. Wynika to z faktu, iż niektóre składniki konserwujące obecne w kroplach do oczu mogą doprowadzać do zaburzenia produkcji warstwy lipidowej, która jest obecna we łzach. Wbrew pozorom łzy to nie tylko słona woda, ale konglomerat substancji tworzący tzw. film łzowy. Jest to cieniutka powłoka, która chroni powierzchnię oka przed zanieczyszczeniami, urazami oraz wysychaniem.

Film łzowy składa się z trzech warstw:

 • śluzowej (mucynowej),
 • wodnej,
 • lipidowej.

Warstwa lipidowa znajduje się na powierzchni. Jej zaburzenia odpowiadają za największą liczbę przypadków wystąpienia tzw. zespołu suchego oka, na który składają się:

 • uczucie suchości, szczypania, pieczenia,
 • wydzielina w worku spojówkowym,
 • przekrwienie.

Krople do oczu bez konserwantów nie zaburzają produkcji warstwy lipidowej, co przekłada się na lepsze nawilżenie oka. Krople nie psują się dzięki zastosowaniu specjalnych dozowników, które chronią je przed ewentualnym zakażeniem.

Podstawowym składnikiem jest kwas hialuronowy, a konkretniej hialuronian sodu. Wraz z wodą tworzy lepką i jednocześnie sprężystą ciecz, która ma właściwości higroskopijne – czyli zatrzymujące cząsteczki wody. Przeważnie krople do oczu bez konserwantów zawierają do 0,3% hialuronianu sodu.

Pozwala to zapewnić nawilżenie gałki ocznej przy suchości związanej z:

 • wpływem otaczającego środowiska – dymem, pyłem, zanieczyszczeniem powietrza, dymem papierosowym,
 • uczuciem obecności ciała obcego w oczach,
 • pieczeniu oczu,
 • zabiegami okulistycznymi.

Jak stosować krople do oczu bez konserwantów?

W przypadku tego rodzaju preparatów bardzo ważne jest:

 • przestrzeganie terminu przydatności produktów,
 • przechowywanie kropli zgodnie z zaleceniami producenta,
 • respektowanie zaleceń związanych z aplikacją kropli do oczu.

Krople można stosować dowolną liczbę razy w ciągu dnia – nie zaleca się podawać więcej niż 1 kropli jednorazowo do oka, gdyż większa ilość się w nim nie zmieści.

Przed stosowaniem preparatów, którym trzeba zapewnić wysoki poziom aseptyki, do których należą krople do oczu bez konserwantów, konieczne jest umycie rąk w dokładny sposób. Każdorazowo przed aplikacją należy usunąć końcówkę zabezpieczającą z aplikatora i jednocześnie pilnować tego, aby po użyciu założyć ją na miejsce. Końcówki zakraplacza nie powinno się dotykać. Może to doprowadzić do zanieczyszczenia preparatu.

Przeważnie krople do oczu bez konserwantów są dostępne w specjalnych aplikatorach, z których uwalnia się je, wciskając kilkukrotnie dno opakowania – działa to na zasadzie pompki. Sam proces aplikacji jest standardowy i polega na rozszerzeniu worka spojówkowego, odchylenia głowy do tyłu oraz aplikacji jednej kropli do gałki ocznej. Krople z hialuronianem sodu mogą być stosowane bezpośrednio na szkła kontaktowe.

Krople do oczu bez konserwantów należy zużyć w czasie wskazanym na opakowaniu. Trzeba je przechowywać i stosować zgodnie z zaleceniami.

Krople do oczu, oprócz zawartości kwasu hialuronowego, są często buforowane przy użyciu wersenianu sodowego w celu uzyskania przyjaznego dla oka pH.