Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol 500 mg, 50 tabletek

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol 500 mg, 50 tabletek

Kategorie

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol 500 mg, 50 tabletek

Cena
12,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Paracetamol Laboratoria Polfa Łódź to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w bólach głowy, także migrenowych, w bólach mięśni, stawów, w bólach powstałych w wyniku urazów i zabiegów chirurgicznych/stomatologicznych oraz w przypadku bolesnego miesiączkowania. Stosuje się go również w przypadku gorączki występującej podczas przeziębienia i w stanach grypopodobnych. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie powoduje uszkodzeń błony śluzowej żołądka, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia, między innymi:
    • bóle głowy (także migrenowe),
    • stawowe,
    • mięśniowe,
    • miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych, oraz stomatologicznych.
  • Gorączka występująca np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancję czynną: 500mg/tabletkę paracetamolu,
  • substancje pomocnicze: sorbitol (170mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosować doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
  • Maksymalna dawka dobowa:
    • przy krótkotrwałym stosowaniu (do 3 dni) wynosi 8 tabletek w dawkach podzielonych;
    • przy długotrwałym (do 10 dni) wynosi 5 tabletek w dawkach podzielonych.
  • Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4 godziny odstęp. 

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Ciężka niewydolność nerek lub wątroby.
  • Choroba alkoholowa.

Przechowywanie

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

  • zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość),
  • leukocytów (leukopenia, agranulocytoza),
  • powiększenie wątroby.

Działania niepożądane występujące rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób):

  • pokrzywka,
  • rumień,
  • zapalenie skóry.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej niż 1 na 100 osób):

U niektórych osób w czasie stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Interakcje

  • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
  • W szczególności należy poinformować o stosowaniu:
    • leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) – ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, w razie długotrwałego stosowania;
    • ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leków stosowanych przeciwdrgawkowo i uspokajająco) – ryzyko uszkodzenia wątroby;
    • chloramfenikolu (antybiotyku) – wydłużenie okresu półtrwania chloramfenikolu, zwiększenie jego toksyczności;
    • leków wzmagających perystaltykę (przemieszczanie się pokarmu i produktów trawienia w przewodzie pokarmowym) – przyspieszenie wchłaniania paracetamolu;
    • leków hamujących perystaltykę – opóźnienie wchłaniania paracetamolu;
    • inhibitorów MAO (leków stosowanych w psychiatrii i neurologii, np. fenelzyna) – ryzyko wystąpienia stanu pobudzenia i gorączki;
    • leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. warfaryny) – nasilenie działania przeciwzakrzepowego oraz ryzyko wystąpienia krwawień;
    • zydowudyny (leku przeciwwirusowego) – nasilenie toksycznego działania zydowudyny na szpik kostny.
  • Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne stosowane leki nie zawierają paracetamolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.
  • Zachować szczególną ostrożność:
    • u osób z zaburzoną czynnością nerek,
    • u osób z zaburzoną czynnością wątroby (np. w wyniku przewlekłego nadużywania alkoholu).
  • Nie należy spożywać alkoholu w trakcie kuracji lekiem.
  • Długotrwałe leczenie (dorośli powyżej 10 dni) należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.
  • Nie stosować dawek większych niż zalecane.

Dzieci i młodzież

  • Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 lat i dlatego nie należy go stosować w tej grupie wiekowej.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
  • Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży, jeśli jest to klinicznie uzasadnione. Należy wówczas stosować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas.
  • W przypadku gdy ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek zawiera paracetamol

  • Istnieje możliwość przedawkowania, dlatego należy sprawdzić, czy inne stosowane leki nie zawierają paracetamolu.

Lek zawiera sorbitol

  • Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Podmiot odpowiedzialny

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego