Kategorie
Laremid 2mg, 10 tabletek

Laremid 2mg, 10 tabletek

6,89 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: POLPHARMA

Laremid 2mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: ostra i przewlekła biegunka, zmniejszenie liczby i objętości stolców oraz zwiększenia ich konsystencji u pacjentów z wytworzoną przetoką jelita krętego.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: 2mg lorapemidu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydzina, powidon K-25, kwas stearynowy.
 
Działanie: przeciwbiegunkowe.
 
Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku 6 lat i powyżej: ostra biegunka: początkowa dawka - 2 tabletki (4 mg) dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) dla dzieci; a następnie  1 tabletka (2 mg) po każdym kolejnym wolnym stolcu. Przewlekła biegunka: początkowa dawka wynosi 2 tabletki (4 mg) na dobę dla dorosłych i 1 tabletka (2 mg) na dobę dla  dzieci; tę początkową dawkę należy zmodyfikować aż do momentu uzyskania od 1 do 2 normalnych stolców na dobę, co zazwyczaj osiąga się poprzez stosowanie dawki podtrzymującej wynoszącej od 1 do 6 tabletek (od 2 do 12 mg) na dobę.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, dzieci poniżej 6 lat, ostra czerwonka przebiegająca z obecnością krwi w kale i wysoką gorączką, ostra faza wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostra biegunka wywołana przez bakterie chorobotwórcze lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.