Kategorie

Legalon 140 mg, 20 kapsułek IMPORT RÓWNOLEGŁY

Cena
16,59 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze! Dziś Dzień Darmowej Dostawy

Wskazania

Leczenie stanów po toksycznym uszkodzeniu wątroby, pomocniczo u pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia zapalne wątroby oraz marskość wątroby.

Skład

1 kapsułka twarda zawiera: substancja czynna: suchy wyciąg z owoców ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum)(DER 36-44:1; ekstrahent: etylu octan) 173,0-186,7mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian. Składniki kapsułki: żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), tytanu dwutlenek, żelatyna, sodu laurylosiarczan.

Działanie

Lek Legalon 140 wytwarzany jest w postaci kapsułek twardych, które zawierają w swoim składzie suchy wyciąg z owoców ostropestu plamistego. Substancją czynną owoców ostropestu plamistego jest zespół flawonoliganów zwany sylimaryną, zawierający m.in. sylibininę. Stosowany jest w leczeniu schorzeń wątroby.

Dawkowanie

Na początku leczenia zaleca się 1 kapsułkę 3 razy dziennie (co odpowiada 420mg sylimaryny). Jako dawkę podtrzymującą przyjmuje się 1 kapsułkę 2 razy dziennie (co odpowiada 280mg sylimaryny). Przy dłużej utrzymujących się dolegliwościach należy skonsultować się z lekarzem. O czasie trwania terapii powinien zdecydować lekarz. Zaleca się przyjmowanie leku w całości, przed posiłkiem, z niewielką ilością płynu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na ostropest i/lub inne rośliny koszyczkowe lub na którykolwiek składnik leku, lek nie powinien być zalecany w celu leczenia ostrych zatruć, należy unikać czynników szkodliwych dla wątroby (jak np. alkohol), w przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (jasne do ciemnożółtego przebarwienie skóry, żółte zabarwienie białkówki oczu) należy skonsultować się z lekarzem, nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią, należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Problem
Rejestracja
lek