ZZZ Leko, gazik jałowy do odkażania i oczyszczania skóry, 100 saszetek

ostatnia cena sprzedaży
29,29 Cena brutto
Sprawdź podobne

Rodzaj: Lek

Producent: SANDOZ

ZZZ Leko, gazik jałowy do odkażania i oczyszczania skóry, 100 saszetek - opis produktu

Preparat w formie saszetki, zawierający gazik nasączony 70% alkoholem izopropylowym. Preparat jest sterylizowany po wyprodukowaniu.
 
Wskazania: saszetki zawierają jałowe gaziki o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczone są do odkażania i oczyszczania skóry przy skaleczeniach, zadrapaniach, zastrzykach, szczepieniach ochronnych, zabiegach kosmetycznych i pielęgnacji pępka u niemowląt.
 
Skład: substancja czynna: 70% alkohol izopropylowy (1g). Nośnikiem substancji czynnej jest włóknina wiskozowo-poliestrowa.
 
Działanie: bakteriobójcze, grzybobójcze.
 
Sposób użycia: preparat należy stosować zewnętrznie, miejscowo (na skórę). Gaziki przeznaczone są do jednorazowego użycia. Gazik nasączony alkoholem izopropylowym należy wyjąć z hermetycznie zamkniętej saszetki i zdezynfekować nim skórę przed wykonaniem wkłucia lub w celu odkażenia i mechanicznego oczyszczenia skóry.
 
Przeciwwskazania: nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na alkohol izopropylowy, należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania Leko i innych preparatów do użytku zewnętrznego takich jak: niesteroidowe leki przeciwzapalne (np salicylan lub indometacyna), antybiotyki do stosowania zewnętrznego (np. erytromycyna), chlorheksydyna, alkohol etylowy. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny poradzić się lekarza.
  • Z tym produktem kupowano także:
  • Produkty z tej samej kategorii: