Biofarm – jeden z największych polskich producentów farmaceutycznych

Biofarm Sp. z o.o. to firma należąca do grona największych polskich producentów farmaceutycznych. Swoją działalność rozpoczęła w 1988 roku. Trwa po dziś dzień, nieustannie się rozwijając i od lat skutecznie wspomagając zdrowie pacjentów.

1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

Nieśmiałe początki w 1982 roku

Od 1982 roku prezes zarządu Biofarm Sp. z o.o. - dr farm. Waldemar Szwarczyński, wraz z żoną rozpoczęli prowadzenie firmy, która zajmowała się wytwarzaniem preparatów kosmetycznych i dietetycznych. Marka już wtedy cieszyła się sporym uznaniem na rynku, i tak też pozostało po dziś dzień. 6 lat później założono spółkę, w której zasiadał nie tylko Waldemar Szwarczyński, ale także dr farm. Andrzej Ostrowicz i dr farm. Marek Jankowiak. Wtedy też oficjalnie dokonano rejestracji firmy.

Działalność gospodarczą rozpoczęto rok później i w tym samym roku otwarto pierwszą aptekę Biofarm, która mieściła się w Poznaniu, na osiedlu Chrobrego. Kolejnym etapem, rok później, było uruchomienie hurtowni leków, natomiast w 1992 roku rozpoczęto ich produkcję, co zaowocowało wypuszczeniem na rynek pierwszego wytwarzanego przez firmę leku – Theospirex retard 300 mg.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne nagrody i odznaczenia. Firma doczekała się wyróżnienia w postaci Honorowej Odznaki PCK, a następnie przyznania międzynarodowego certyfikatu GMP, czyli Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Biofarm - działalność rozszerzona na rynki międzynarodowe

Firma Biofarm w 2002 roku rozszerzyła swoją działalność, uwzględniając we współpracy rynki międzynarodowe, na które trafiło 17 z oferowanych produktów. Rok później zrealizowano pierwszy projekt inwestycyjny, a w 2004 roku firma zdobyła pierwszy patent na wynalazek. Kolejne lata działalności przyniosły dwukrotnie tę samą nagrodę – Gazelę Biznesu przyznawaną przez Puls Biznesu.

W 2006 roku Biofarm zdobyła 35 pozycję pośród producentów farmaceutycznych z całego świata, które obecne były również na polskim rynku. W następnych latach Biofarm doczekała się nagrody Lidera OSOZ 2007 i III miejsca w kategorii Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia. Przedsiębiorstwo uzyskało również dotację, która pozwoliła na rozpoczęcie realizacji projektu Badawczo-Rozwojowego w programie Inicjatywa Technologiczna. Pozycja na rynku firm farmaceutycznych Biofarmu podniosła się o pięć oczek w górę.

Biofarm rozpoczęła realizację dwóch kolejnych projektów, by kolejno zdobyć 24. i 19. pozycję wśród wiodących firm farmaceutycznych. 2012 rok przyniósł wprowadzenie na rynek leku generycznego z memantyną, pierwszego tego typu preparatu w Europie. 2 lata później zakład produkcyjny pokusił się o rozbudowę i unowocześnienie parku maszynowego. W tym samym roku firma jako pierwsza na rynku polskim wprowadziła lek generyczny z lacydypiną. Rok później Biofarm, ponownie jako pierwszy, ale i jedyny, wprowadził produkt z dawką Gingko biloba wynoszącą 240 mg. 2016 rok przyniósł pojawienie się na rynku produktu Tribux BIO – pierwszej na świecie trimebutyny OTC, czyli bez recepty. W aktywnej sprzedaży na tamtą chwilę dostępnych było już 80 leków.

Po dziś dzień Biofarm sprzedaje tę samą liczbę leków, ale oferta firmowa poszerza się o liczne suplementy diety. Ponadto Biofarm stawia na wspomniany już rozwój, a także poszerzanie zasięgów na tereny Europy, Dalekiego Wschodu oraz Ameryki Południowej.