HOLISTIC

1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

Holistic - Szwedzka firma ze „zdrową” ideą

Holistic, a dokładniej mówiąc Holistic Sweden AB to firma, która propaguje ideę zdrowego świata, gdzie nie będzie chorób i zanieczyszczeń. Autorem tej idei jest jednocześnie twórca firmy – Bertil Wosk. Nauczyciel matematyki i fizyki, również były student filozofii, który przede wszystkim pasjonuje się medycyną naturalną i stąd powstała idea, która przerodziła się w firmę.

Początki Holistic

Bertil Wosk w momencie uzyskania tytułu terapeuty medycyny naturalnej w specjalności terapeuta żywieniowy, w 2002 roku podjął wyzwanie stworzenia firmy wraz z Pelle Randebergiem. Firmie od początku przyświecało motto: „Zdrowe życie to życie w równowadze”, które stało się podstawą do tworzenia produktów, mających na celu poprawiać jakość życia, jak i wspomagających zachowanie dobrego zdrowia.

Pierwsze biuro firmy mieściło się w szpitalu w Vadstenie. Firma mogła pochwalić się jedynie trzema produktami, ale za to dopracowanymi w każdym calu. Z czasem oferta się poszerzała, a właściciele wciąż dokładali wszelkich starań, by zachować najwyższą jakość produkcji. Późniejszy sukces firma zawdzięcza między innymi programowi telewizyjnemu, w którym to Bertil Wosk przyjął rolę eksperta żywieniowego. Podejmował się doradzania, dobierania diety i suplementacji oraz analizowania badań uczestników. W ten sposób produkty pod marką Holistic zyskały ogromną popularność.

Suplementy Holistic

Suplementy aż do 2007 roku były sprzedawane tylko terapeutom, jednak duże zainteresowanie odbiorców zaowocowało przeniesieniem oferty na znacznie szersze rejony. Dziś autor wspomnianej idei i jeden z założycieli przedsiębiorstwa, w Szwecji jest uznanym autorytetem. Ze względu na polskie pochodzenie swego ojca, Bertil podjął się również działań na rzecz podnoszenia jakości życia i pomaganiu w leczeniu czy dbałości o profilaktykę, właśnie Polaków, kierując w ich stronę produkty marki Holistic. Poza tym, że sprawuje pieczę nad ich powstawaniem, prowadzi również seminaria i wykłady dla terapeutów oraz osób indywidualnych, i mowa tu o zasięgu światowym.

Ze względu na duże zainteresowanie i konieczność sprawniejszej logistyki prowadzenia działań, głównie w zakresie produkcji suplementów, w 2010 roku siedzibę firmy przeniesiono do Motali. Również w tym miejscu powstały magazyny, dzięki którym udało się usprawnić realizację zamówień suplementów marki Holistic.