URGO Polfa Łódź – połączenie nowoczesności i tradycji

URGO Polfa Łódź to połączenie polskiej tradycji i wysokiej farmaceutycznej jakości z francuską nowoczesnością. Firma nieustannie się rozwija – tak, aby jak najlepiej wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów. W ofercie URGO Polfa Łódź znajdziesz szereg dermokosmetyków stworzonych z myślą o pielęgnacji różnych rodzajów skóry, leki, suplementy diety i wyroby medyczne.

1 2 3 ... 6
24 96
Uriage, woda termalna, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
32,59
URIAGE, woda micelarna do skóry tłustej mieszanej, 500ml KRÓTKA DATA - miniaturka zdjęcia produktu
27,94
Data ważności produktu: 2020-07-31
1 2 3 ... 6
24 96

Historia URGO Polfa Łódź

Historia firmy sięga 1880 roku, kiedy to w Dijon, francuskim mieście położonym nieco ponad 300 kilometrów od Paryża, została otwarta niewielka apteka. Tymczasem 53 lata później w Łodzi powstaje Polfa, dedykowany codziennemu zdrowiu fundament pod markę Polfa Łódź – eksperta w dziedzinie suplementów diety z wapniem i magnezem oraz leków o działaniu przeciwbólowym dostępnych bez recepty.

W 1958 roku zaś Jean Le Lous tworzy markę URGO, która skierowana jest na udostępnianie opatrunków dla aptek oraz osób indywidualnych. Powstaje pierwszy „gotowy do użycia plaster”.

1994 rok okazuje się przełomowy, jeśli chodzi o historię łódzkiej Polfy. Na polski rynek trafia suplement diety Calcium C, wykorzystujący siłę połączenia ze sobą wapnia i witaminy C, który poleca się do stosowania wspomagająco w stanach przeziębieniowych, grypie i infekcjach grypopodobnych oraz chorobach alergicznych. Po preparat sięga się również przy zwiększonym zapotrzebowaniu na zawarte w nim składniki.

5 lat później w Warszawie rodzi się firma BioProfil, której działalność wiąże się z medycyną estetyczną oraz dystrybucją wysokiej jakości dermokosmetyków.

W 2010 roku swój początek ma fundacja URGO – jej celem jest sukcesywne podnoszenie jakości leczenia. W swoich wysiłkach kładzie nacisk na holistyczne podejście do opieki zdrowotnej – szczególnie u najmłodszych. Organizacja rozwija się w różnych krajach, gdzie prowadzi aktywną współpracę z lokalnymi pracownikami służby zdrowia i pacjentami. Fundacja angażuje się między innymi w walkę z rzadko występującą chorobą skóry Epidermolysis Bullosa. Schorzenie polega na powstawaniu ran wywołanych nawet najbardziej delikatnym dotykiem. Wiedza dotycząca choroby jest niezwykle ograniczona i, niestety, wciąż nie ma na nią leku. Do innych działalności fundacji zaliczają się: wsparcie badań naukowych, przyczynianie się do profilaktycznych inicjatyw zdrowotnych, przyznawanie nagród i grantów.

W 2012 roku grupa URGO zakupiła warszawski Bioprofil. Rok później zaś markę Polfa Łódź.

2015 rok to czas rozpoczęcia cyfrowego rozdziału dla Grupy URGO – narodziny wewnętrznego Start-upa URGO Tech. Wszystko po to, aby kreować i opracowywać kolejne przełomowe innowacje w opiece zdrowotnej. Rok później powstaje nowy dział w Polsce – URGO Medical, który w oparciu o opatentowane technologie, dostarcza wysokiej jakości opatrunki do leczenia ran. Obecnie jest liderem w swojej kategorii zarówno we Francji, jak i w Niemczech.

Dzięki połączeniu tych dwóch firm powstała URGO Polfa Łódź.

URGO Polfa Łódź – bogata oferta produktów

URGO Polfa Łódź dostarcza szereg produktów stosowanych w codziennej pielęgnacji – wysokiej jakości dermokosmetyki, które są przeznaczone do różnych rodzajów skóry. Wśród preparatów możemy wyróżnić między innymi kremy ochronne, emulsje do cery wrażliwej, żele oczyszczające, toniki, preparaty z filtrem przeciwsłonecznym dla dorosłych i dzieci oraz sera przeciwzmarszczkowe.

Oprócz szerokiego wyboru dermokosmetyków, w ofercie znajdziesz także leki, wyroby medyczne oraz suplementy diety. URGO Polfa Łódź znana jest także z opatrunków – między innymi plastrów antybakteryjnych oraz siateczek stosowanych w leczeniu różnego rodzaju ran. Tego typu produkty sprawdzą się podczas kompletowania domowej i samochodowej apteczki.