Kategorie

ARTRESAN

Znalezione produkty: 9
Sortowanie:
Sortuj według
Zestaw Artresan Optima 1 a Day, 2 x 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Artresan Optima 1 a Day, 2 x 30 tabletek

72,38 zł
Zestaw Artresan Optima, 2 x 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Artresan Optima, 2 x 90 kapsułek

56,18 zł
Zestaw Artresan Efekt, 3 x 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Artresan Efekt, 3 x 30 kapsułek

115,17 zł
Zestaw Artresan, jabłko-limonka, 2 x 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Artresan, jabłko-limonka, 2 x 30 saszetek

91,98 zł
Artresan Optima, 90 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Artresan Optima, 90 kapsułek

27,79 zł
Artresan Optima 1 a Day, 30 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Artresan Optima 1 a Day, 30 tabletek

35,99 zł
Artresan, smak jabłkowo-limonkowy, 30 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Artresan, smak jabłkowo-limonkowy, 30 saszetek

46,49 zł
Artresan Efekt, 30 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Artresan Efekt, 30 kapsułek

37,99 zł
Artresan Optima, 90 kapsułek + pojemnik na tabletki w prezencie - miniaturka zdjęcia produktu

Artresan Optima, 90 kapsułek + pojemnik na tabletki w prezencie

27,79 zł

Artresan

Na co dzień nie zwracamy uwagi na to, jak mocno nadwyrężamy swoje stawy. Zmienia się to jednak wraz z wiekiem – wtedy coraz mocniej odczuwamy, że nasza sprawność pogarsza się, w tym – ruchomość stawów. Dochodzi do zaburzeń równowagi w rozpadzie i odbudowie tkanki chrzęstnej.

 

Stawy – dlaczego są kluczową częścią narządu ruchu?

 

Stawy – wbrew błędnemu, dość często występującemu przekonaniu – nie są częścią kości, a jedynie służą ich połączeniu. To właśnie dzięki temu połączeniu możliwa jest ruchomość kończyn i ich poszczególnych elementów. Sam staw składa się z trzech elementów: powierzchni stawowej, torebki stawowej i jamy stawowej. Pierwszy z nich, czyli powierzchnia stawowa, jest pokryta chrząstką stawową i to właśnie ona minimalizuje podatności na urazy. Należy jednak pamiętać, że to właśnie ten element ulega zużyciu wraz z wiekiem. Z kolei torebka stawowa składa się z dwóch warstw – włóknistej i maziowej, przy czym warstwa maziowa odpowiada za tworzenie mazi stawowej. Ta z kolei zmniejsza tarcie, a także pośrednio wspiera ruch mięśni otaczających kość. Wraz z wiekiem ilość mazi stawowej zmniejsza się, co powoduje problemy. Jakie dolegliwości mogą się pojawić, jeśli stawy nie będą działać prawidłowo? Przede wszystkim ból zapalny i ból mechaniczny. Do charakterystycznych dolegliwości stawowych należą: sztywnienie stawu, zmniejszona ruchomość stawu, a nawet jego zniekształcenie. Może również dojść do urazu stawów.

Artresan na stawy

Tego, jak ważną rolę pełnią stawy w ludzkim organizmie, nikomu nie trzeba wyjaśniać. Warto zatem wiedzieć, jak zadbać o tę część układu ruchu. Siedzący tryb życia wcale nie poprawi kondycji stawów, a związane z nimi dolegliwości, bóle i schorzenia są powszechne i prawdopodobieństwo ich występowania zwiększa się wraz z wiekiem.

Osoby, które nie chcą dopuścić do takiego stanu rzeczy albo już odczuwają czasami dyskomfort ze strony stawów, szukają wszelkich sposobów, które mogą pomóc im uniknąć pojawienia się bądź pogłębienia tego problemu zdrowotnego. W takim przypadku bardzo pomocna może okazać się po prostu aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia jest również zdrowy tryb życia, z którym powinniśmy się zaznajomić. Nowe, prawidłowe nawyki żywieniowe oraz ruch mogą zdziałać cuda.

Artresan – szeroki wybór

Dużym walorem produktów z tej serii jest fakt, iż dostępne są w różnej formie i w kilku rodzajach – dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć najbardziej dopasowany do swoich potrzeb preparat.

Do najczęściej wybieranych produktów należą serie:

 • Optima,
 • Efekt,
 • Artresan o smaku jabłkowo-limonkowym.

Artresan Optima

Jedną z najpopularniejszych grup produktów są suplementy z serii Optima. Ich charakterystyczną cechą jest opracowana przez producenta formuła MEDIflex. Jest to nic innego jak specjalne połączenie wyselekcjonowanych składników i zestawienie ich w produkcie w odpowiednich proporcjach.

Przykładowe składniki, które można znaleźć w tej formule to:

 • kolagen typu II,
 • chondroityna,
 • kurkuma,
 • imbir,
 • dzika róża.

Całość dopełniona jest witaminami, minerałami i glukozaminą. Takie połączenie ma zadanie przede wszystkim uzupełnić kolagen w chrząstce, którego, jak wiadomo, wraz z wiekiem jest coraz mniej.

Artresan Efekt

Inną serią suplementów jest Efekt. Tutaj producent postawił na zastosowanie nieco innej formuły, stąd wydzielenie tych produktów od tych z linii Optima. ApresFlex to formuła, na której bazują te suplementy i w odróżnieniu od tych opisanych uprzednio można w niej znaleźć naturalny ekstrakt, wzbogacony o kwas bosweliowy AKBA. Witamina C, która również gości w składzie preparatów z serii Efekt, pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki.

Artresan – suplement z kolagenem

Kolagen to podstawowe białko ludzkiego organizmu, które stanowi znaczną część chrząstki stawów. Po 25. roku życia człowiek zaczyna produkować go mniej. Jednak najważniejsze jest to, że mimo iż stopniowe zmniejszanie się kolagenu w organizmie to normalne zjawisko związane ze starzeniem się - nie oznacza to, że nie warto dbać o kondycję stawów. Oprócz zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzenia optymalnej ilości ruchu można sięgnąć po suplementy diety, które są bogate w składniki wykazujące pozytywne działanie w kierunku odbudowy chrząstki stawowej – na przykład kolagen czy biorąca udział w jego produkcji witamina C.

Kolagen i jego rola w organizmie

Kolagen jest najbardziej dominującym białkiem w organizmie – co oznacza, iż przez całe życie trzeba mieć go wystarczająco dużo, niezależnie od tego, czy chodzi o stawy, skórę, paznokcie, włosy czy zdrowie kości. Jest on głównym składnikiem wszystkich tych obszarów.

Kolagen ma kluczowe znaczenie dla integralności strukturalnej stawów – w odniesieniu do każdego ich elementu, m.in.:

 • ścięgien,
 • więzadeł,
 • chrząstki.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego