Kategorie

ASPIRIN

Sortuj według
Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Pro 500 mg, 8 tabletek powlekanych

8,49 zł
Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Cardio 100 mg, 28 tabletek powlekanych

10,79 zł
Aspirin Effect 500 mg, 10 saszetek - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Effect 500 mg, 10 saszetek

15,39 zł
Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C Forte 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

20,99 zł
Aspirin Pro 500 mg, 20 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Pro 500 mg, 20 tabletek

15,69 zł
Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin Musująca 500 mg, 12 tabletek musujących

12,99 zł
Aspirin 500 mg, 10 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin 500 mg, 10 tabletek

7,99 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C 400 mg + 240 mg, 20 tabletek musujących

22,99 zł
Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących - miniaturka zdjęcia produktu

Aspirin C 400 mg + 240 mg, 10 tabletek musujących

15,89 zł

O marce Aspirin

Aspirin to marka leków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, która należy do przedsiębiorstwa farmaceutycznego - firmy Bayer. Substancja czynna leków marki Aspirin to oczywiście aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, który jest jednym z leków, jakie są stosowane od końca XIX wieku. W aptece internetowej Gemini dostępne są różne warianty leków Aspirin, których celem jest leczenie różnych infekcji oraz ich objawów.

Historia marki Aspirin

Lek został opracowany w 1897 roku przez niemieckiego naukowca doktora Felixa Hoffmanna, któremu udało się dokonać syntezy chemicznie czystej i stabilnej formy kwasy acetylosalicylowego. Już dwa lata później w Niemczech został zarejestrowany znak towarowy Aspirin. Jako lek przeciwbólowy zaczął zdobywać także rynki zagraniczne, w tym Stany Zjednoczone.

Aspirin stał się produktem powszechnym, a w 1969 roku znalazł się na wyposażeniu kosmonautów z misji Apollo 11, którzy postawili pierwsze kroki na Księżycu. W kolejnych latach odkrywano coraz szerszy zakres działania leków na bazie aspiryny, które zaowocowały stosowaniem leków Aspirin na różne infekcje, choroby, a także w celach profilaktycznych. W 1991 roku Aspirin został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej sprzedawany lek przeciwbólowy na świecie.

Aspirin – lek przeciwbólowy

Ból jest wynikiem reakcji komórek organizmu na różne czynniki, które mogą go powodować, np. stany zapalne czy chorobowe. Z komórek ciała uwalniane są wówczas prostaglandyny, czyli mediatory reakcji zapalnej, które odpowiadają za pojawiania się bólu. Kwas acetylosalicylowy zapobiega produkcji prostaglandyn poprzez hamowanie wydzielania przez organizm enzymu odpowiedzialnego za ich powstawanie. Dzięki temu Aspirin ma wykazywać działanie przeciwbólowe.

Aspirin – dla kogo jest przeznaczony?

Prostaglandyny są odpowiedzialne nie tylko za występowaniu bólu, ale również stanów zapalnych i gorączki. Aspirin można podawać osobom:

  • u których występuje podwyższone ryzyko udaru niedokrwiennego – działanie zapobiegające udarom wykazano już w roku 1978;
  • cierpiących na choroby serca, choroby wieńcowe oraz po przebytych zawałach – dobry wpływ aspiryny na zdrowie serca i układu krążenia odkryto w roku 1985.

Rodzaje leku Aspirin w aptece internetowej Gemini

  • Aspirin – tabletki o zawartości substancji czynnej 500mg. Można stosować je w przypadku bólów o lekkim lub średnim umiarkowaniu, a także w przypadku gorączki lub innych objawów przeziębienia i grypy. Środek dostępny jest również jako Aspirin Musująca do rozpuszczenia w wodzie i wypicia.
  • Aspirin Pro – preparat przeciwbólowy przeznaczony do łagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Również wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
  • Aspirin Cardio – lek przeznaczony do stosowania profilaktycznego przy niestabilnej chorobie wieńcowej, w celu zapobiegania powtórnym zawałom, udarom, zatorom i zakrzepom po zabiegach chirurgicznych oraz interwencji w naczynia krwionośne.
  • Aspirin C – tabletki musujące z zawartością 400mg kwasu acetylosalicylowego oraz 240mg witaminy C. Występuje również jako Aspirin C Forte, w której zawartość aspiryny wynosi 800mg, a witaminy C 480mg.
  • Aspirin Effect – granulat do umieszczenia bezpośrednio na języku. Zawiera 500mg aspiryny.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Rejestracja