Zamówienie wysyłamy w 3 dni robocze
Kategorie

PHARMACERIS

1 - 24 z 112 produktów

Pharmaceris - dermokosmetyki do skóry problemowej

Polska marka Pharmaceris od 18 lat tworzy apteczne, specjalistyczne dermokosmetyki, które z założenia są bezpieczne i przeznaczone dla skóry problemowej. Zawierają one skoncentrowane składniki aktywne, które wspomagają procesy lecznicze różnorodnych problemów skórnych. Są także łagodniejsze od zwykłych kosmetyków, nie zawierają bowiem substancji, które potencjalnie mogą powodować podrażnienia i alergie. Nad dermokosmetykami marki Pharmaceris pracuje zespół specjalistów, którzy stworzyli 13 specjalistycznych serii z myślą o najbardziej problemowych i wymagających typach skóry. Każda z linii to pielęgnacja z różnymi problemami dermatologicznymi, na które wskazuje litera w typie danej serii. Np. A - alergiczna i wrażliwa skóra, E (EMOTOPIC) - skóra sucha i atopowa, S (Słońce) - ochrona przeciwsłoneczna, H (Hair) - włosy i skóra głowy, M - macierzyństwo, N - naczynka, P - problemy łuszczycy, T - trądzik, R - różowaty trądzik, V - problem bielactwa, W - wybielanie przebarwień, X - skóra po radioterapii.

Preparaty Pharmaceris są stale poddawane badaniom klinicznym i dermatologicznym na osobach z problemami skórnymi. Badania odbywają się w niezależnych instytucjach badawczych (np. Centrum Naukowo-Badawcze dr Irena Eris) i szpitalach pod ochroną ekspertów różnych dziedzin i lekarzy.

Formuły dermokosmetyków marki powstają w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu kosmetologii. Preparaty są tworzone z jakościowych surowców używanych na rynku farmaceutycznym o laboratoryjnej czystości, badanych pod nadzorem lekarzy klinicznych i dermatologów.

Pharmaceris - rozwiązania w pielęgnacji skóry wymagającej

Marka Pharmaceris jest dumna z wprowadzania coraz to nowych składników, takich, które będą ulepszać formułę produktów. Jak twierdzi producent, różne serie na przestrzeni 18 lat działalności firmy zostały wielokrotnie udoskonalone. Oto kilka przykładów serii:

  • T (kosmetyki do skóry trądzikowej) - wprowadzono substancje czynne: nadtlenek wodoru i kwas migdałowy,
  • F (fluidy) - zostało opatentowane połączenie antyoksydantów: tioproliny i silimaryny,
  • N (naczynka) - również zagwarantowano podobne połączenie, tym razem: ergothioneiny i tioproliny.

Pharmaceris jako pierwsza firma w Polsce zastosowała kwas foliowy w seriach: X (X-Rays) i M (macierzyństwo). W ramach linii produkcyjnych powstają również te przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy i włosów – m.in. H (hair), w której zastosowany został kompleks pobudzający wzrost kosmyków, tzw. FGF + kofeina i system transportu dermalnego substancji czynnych.

Marka Pharmaceris nie testuje na zwierzętach ani kosmetyków, ani też składników wchodzących w ich skład. Prowadzi w Polsce badania in vitro i ex vivo, które dają możliwość badania i analizowania substancji aktywnych na wyhodowanych komórkach ludzkiej skóry.