Kategorie

MD-Matrix, roztwór do iniekcji, 2 ml x 10 fiolek

Cena
409,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Wyrób medyczny mający za zadanie usprawnić ruchy, przyczyniając się do ograniczenia fizjologicznego procesu degeneracji stawów i tkanki łącznej oraz do zrównoważenia uszkodzeń spowodowanych przez starzenie się, wady postawowe, przewlekłe choroby towarzyszące, urazy i obrażenia lub czynniki zanieczyszczające. Produkt jest przeznaczony również do stosowania w celu ujędrniania oraz wspomagania mikrokrążenia w warstwie podskórnej tkanki łącznej w okolicy lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej i cellulitu, szczególnie w okolicy górnej części ud i wewnętrznej okolicy kolan. Poprawia zdolność ruchową poprzez zapobieganie fizjologicznym procesom starzenia zachodzącym w macierzy tkanek stawów oraz wsparcie dla skóry i tkanki podskórnej.

Zastosowanie

Starzenie się, wady postawy, przewlekłe choroby towarzyszące, urazy i obrażenia, czynniki zanieczyszczające.

Sposób użycia

Protokół leczenia: 2 zabiegi w ciągu pierwszych 2 tygodni, 1 zabieg tygodniowo do momentu uzyskania poprawy (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując jeden zabieg co tydzień, nie dłużej niż przez 10 tygodni. W przypadku patologii chronicznych: kontynuować leczenie stosując 1 zabieg tygodniowo przez 1 miesiąc, do uzyskania poprawy, następnie 1 zabieg w miesiącu. Metoda iniekcji śródskórnej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę na głębokość 1-3mm i wstrzykiwać 0,2-0,3ml w obszar poddany zabiegowi. Metoda iniekcji okołostawowej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę w pobliżu stawu na różne głębokości.

Składniki

Kolagen, substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, nikotynamid, NaCl, woda do iniekcji.

Przeciwwskazania

Pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani testowi poprzez iniekcję miejscową wykonaną na ramieniu, a następnie obserwowani przez 1 godzinę.

Ważne wskazówki

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły, lub z reakcji skóry.
W trakcie aplikacji mogą pojawić się objawy pieczenia/bólu w miejscu iniekcji, które zwykle ustępują spontanicznie w czasie 5-10 minut po zabiegu.
Oczyszczenie skóry/dezynfekcja jest konieczna przed i po podaniu.
Bakterie ropotwórcze mogą spowodować, że w okolicy wkłucia utworzy się ropień.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.
Nie stosować w przypadku rozbicia fiolki lub uszkodzenia zabezpieczenia.
Zawartość fiolki powinna zostać wstrzyknięta natychmiast po jej otwarciu.

Producent

GUNA Sp.a.,
via Palmanova 71,
20132 Mediolan,
Włochy.

Dystrybutor

Ambra Group s.c.,
ul. Chopina 45,
67-200 Głogów.

Cechy produktu