Kategorie

Meliski, 18 pastylek do ssania

Cena jednostkowa: 4,66 zł za 10 pastylek

Cena
8,39 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Opis produktu

Meliski suplement diety to optymalne połączenie substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Ziele melisy oraz szyszki chmielu wykazują łagodne działanie uspokajające, ułatwiające zasypianie, zmniejszają nadmierną nerwowość. Dodatkowo zawarty w produkcie magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Zastosowanie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Zalecane spożycie

Dorośli 3 pastylki dziennie.

Składniki

Cukier, syrop glukozowy, sól magnezowa kwasu cytrynowego, wyciąg z ziela melisy, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), wyciąg z szyszek chmielu, naturalny aromat cytrynowy, olejek cytrynowy.

3 pastylki zawierają: 159mg wyciągu z ziela melisy, 75mg wyciągu z szyszek chmielu, 57mg magnezu (15%)*.

* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Ostrzeżenia

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. Nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami i obsługujące maszyny. Nie przyjmować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Produktu nie należy łączyć z innymi środkami o właściwościach uspokajających i/lub nasennych.

Ważne wskazówki

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Zrównoważony sposób żywienia prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Preparat należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Produkt zawiera cukier i substancje słodzące.

Producent

Alofarm Farmacja Polska Sp.z.o.o.,
ul. Partyzancka 133/151,
95-200 Pabianice.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Działanie
Rejestracja

Meliski

Stres, ciągły pęd, zobowiązania, kłopoty osobiste i zawodowe – życie dzisiaj jest bardziej wymagające niż kiedykolwiek wcześniej. Nic więc dziwnego, że współczesny człowiek szuka skutecznych sposobów na to, by nieco odetchnąć, czy po prostu ukoić zszargane nerwy.

Nierzadko w tych poszukiwaniach zwracamy wzrok ku sprawdzonym sposobom, o których opowiadały nasze mamy i babcie. Melisa jest jednym z takich sposobów, a meliski to nowoczesna wariacja tego zioła, o walorach takich jak:

 • przystępna forma,
 • wzbogacenie działania o szyszki chmielu,
 • przyjemny smak.

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego opisu samego produktu, którym są meliski – warto nieco bardziej pochylić się nad zielem melisy oraz szyszkami chmielu na bazie, których opiera się istota działania omawianego suplementu.

Meliski – suplement diety z melisą

Melisa to zioło znane od wieków z powodu jego dobroczynnych właściwości, ale dopiero w ostatnich latach, poznajemy kolejne korzyści, jakie ze sobą niesie.

Tym samym ssąc pastylki z jej zawartością, można liczyć na różne walory dla swojego organizmu, w tym między innymi:

 • normowanie ciśnienia krwi,
 • eliminowanie dyskomfortu trawiennego,
 • wspieranie układu pokarmowego.

Choć jak wiadomo, wyżej wymienione korzyści są niesamowicie dobroczynne, to jednak zdaje się, iż sięga się po meliski głównie z powodu ukojenia natury psychicznej, z jakim można mieć do czynienia, dzięki zawartym w nich składnikom. Obecna w nich melisa wspiera relaksację, pomaga prowadzić aktywny tryb życia, a przede wszystkim może pomóc w cieszeniu się zdrowym, spokojnym snem. Najbardziej ceniona jest za to, że potrafi naprawdę kojąco wpłynąć na osoby zestresowane, które sięgając po meliski, mają szansę zaznać nieco spokoju.

Sięganie po melisę to także szansa na zwiększony komfort emocjonalny, lepsza kondycja psychiczna i prawidłowe funkcjonowanie serca – również u osób nadpobudliwych. Panie regularnie sięgające po pastylki meliski w czasie menstruacji mogą liczyć na zmniejszenie związanego z tym okresem w miesiącu dyskomfortu.

Meliski – charakterystyka i działanie

Meliski – pastylki z szyszkami chmielu i zielem melisy to suplement diety na miarę XXI wieku, bo bierze pod uwagę potrzeby współczesnych ludzi. Zawartość, jak i sam sposób konsumpcji jest dopasowany do wymagań: substancje aktywne są pochodzenia naturalnego, a wygodna forma pastylek do ssania pozwala mieć meliski pod ręką zawsze wtedy, gdy są potrzebne.

Dzięki swoim składnikom meliski mogą:

 • ułatwiać zasypianie,
 • zmniejszać nadmierną nerwowość,
 • łagodnie uspokajać.

Jednak wykazane tutaj naturalne substancje nie są w swoim działaniu samotne. Producent pastylek zadbał o to, by meliski były wzbogacone również wysoką zawartością magnezu, który jest doskonale znany ze swojego dobroczynnego wpływu na utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych oraz funkcjonowanie układy nerwowego. Dzięki niemu może się również zmniejszyć uczucie znużenia i zmęczenia.

Meliski – skład i stosowanie

Głównym celem zastosowania pastylek z melisą jest właśnie suplementacja diety w składniki aktywne preparatu. W związku z ich obecnością jednak należy pamiętać o prawidłowym dawkowaniu, dzięki któremu nie tylko można liczyć na najbardziej wymierne efekty suplementacji, ale też mieć pewność, iż stosowanie jest bezpieczne.

W tym celu, zanim sięgnie się po meliski, konieczne jest upewnienie się, co do ich dokładnego składu. Trzeba pamiętać, że oprócz magnezu, melisy i chmielu, każda taka tabletka zawiera i inne składniki, takie jak:

 • cukier,
 • syrop glukozowy,
 • naturalny aromat cytrynowy,
 • olejek cytrynowy.

Choć ich celem jest uprzyjemnienie smaku suplementu, może się zdarzyć tak, że ktoś będzie wykazywał nadwrażliwość na któryś z tych składników. W takim wypadku oczywiście wskazane jest zrezygnowanie z tych pastylek, ich spożywanie bowiem mogłoby prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź też chcąc uzyskać więcej informacji na temat tego produktu, jego składu i bezpiecznego stosowania, najmądrzejszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Są to specjaliści posiadający wystarczającą wiedzę, pozwalającą na udzielenie wyczerpujących wyjaśnień. Pastylki meliski to produkt, który warto wziąć pod uwagę, dążąc do spokojniejszego, pozbawionego napięć życia. Trzeba jednak korzystać z nich bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami, by mieć szansę na takie efekty stosowania.