Mobilat, maść (0,2 g + 1,0 g + 2,0 g)/ 100 g, 50 g

Mobilat, maść (0,2 g + 1,0 g + 2,0 g)/ 100 g, 50 g

Cena: 18,79 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: STADA
Grupa: Mobilat

Mobilat, maść (0,2 g + 1,0 g + 2,0 g)/ 100 g, 50 g - opis produktu

Wskazania: leczenie stanów pourazowych i miejscowych stanów zapalnych; miejscowe leczenie stanów zapalnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych, leczenie wspomagające zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.
 
Skład: mukopolisacharydowy polisiarczan 0,2g, ekstrakt z kory nadnerczy 1,0g, kwas salicylowy 2,0g, podłoże maści do 100,0g, inne składniki leku to: disodu edetynian, tymol, izopropylowy alkohol, etanolamina, mirystylowy alkohol, cetylostearylowy alkohol emulgujący (typ A), woskowa podstawa maściowa, kwas stearynowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.
 
Działanie: przeciwzapalne i przeciwwysiękowe, przeciwbólowe.
 
Sposób użycia: jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy raz lub trzy razy na dobę na zmienione chorobowo miejsce nakładać pasek maści długości 5 do 15cm. Jeżeli stosujemy opatrunek okluzyjny dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu maści na zmieniony chorobowo obszar, delikatnie wmasowujemy ją w skórę. Długotrwałe stosowanie leku na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu na skórę piersi u kobiet karmiących. Wyjątkowo ostrożnie stosować u pacjentów z ospą wietrzną, reakcjami poszczepiennymi, grzybiczymi i bakteryjnymi zakażeniami skóry (np. zmiany kiłowe, gruźlicze) lub innymi swoistymi zmianami skórnymi, u niemowląt i małych dzieci, a także długotrwale i na duże powierzchnie skóry u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek. Ostrożnie stosować w ciąży (nie stosować na duże powierzchnie skóry). Nie stosować na otwarte rany, oczy i błony śluzowe.