Moilec 7,5mg, 10 tabletek

Moilec 7,5mg, 10 tabletek

Cena: 5,39 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: GEDEON

Moilec 7,5mg, 10 tabletek - opis produktu

Wskazania: stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Skład: 7,5mg meloksykam, substancja pomocnicza: laktoza jednowodna 63mg.

Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę. Pacjenci w podeszłym wieku: 1 tabletka (7,5mg) na dobę. Pacjenci z niewydolnością nerek: nie należy przekraczać dawki 7,5mg na dobę. Pacjenci z chorobami wątroby: nie należy przekraczać dawki 7, 5mg na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki maksymalnej 15mg na dobę.
Przyjmać podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem

Przeciwwskazania: nie stosować: w ostatnich trzech miesiącach ciąży, u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, jeśli pacjent ma uczulenie na meloksykam lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, w przypadku astmy, polipów nosa, wysypki skórnej (pokrzywki), ciężkiej niewydolności serca, obrzęku naczynioruchowego. Jeśli u pacjenta po wcześniejszym leczeniu NLPZ wystąpiły: krwawienia z żołądka lub jelit, perforacja żołądka lub jelit, choroba wrzodowa, ciężkie zaburzenie czynności wątroby. Nie stosować u pacjentów niedializowanych z ciężką niewydolnością nerek, jeśli u pacjenta ostatnio wystąpiły krwawienia w obrębie mózgu lub inne krwawienia, w przypadku kłopotów z sercem. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.