Mucovagin, żel dopochwowy, 25g + 7 aplikatorów

Mucovagin, żel dopochwowy, 25g + 7 aplikatorów

30,99 Cena brutto
Cena jednostkowa: 30,99 zł za 1 sztukę
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny inny

Producent: VERCO

Grupa: Mucovagin

Mucovagin, żel dopochwowy, 25g + 7 aplikatorów - opis produktu

Mucovagin żel wspomaga proces gojenia i regeneracji błony śluzowej pochwy. Zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii. Ułatwia leczenie i gojenie ran po pordzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii. Ułatwia łagodzenie stanów zapalnych i pomaga zmniejszyć dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Zalecany także do stosowania wspomagającego w stanach dystrofii wywołanych długotrwałym podawaniem glikokortykoidów. Aktywnym składnikiem jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.

Wskazania: żel zalecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii.

Dawkowanie: Wewnętrznie: Mucovagin żel należy aplikować wewnętrznie, w pozycji leżącej, za pomocą aplikatora dołączonego do opakowania, pozwalającego na zastosowanie odpowiedniej ilości żelu. Zewnętrznie: Nanieść niewielką ilość produktu (zawartość aplikatora) na okolice zewnętrznych narządów płciowych.

Skład: kwas hialuronowy (w postaci soli sodowej kwasu hialuronowego), woda, glikol propylenowy, karbomer, trójetanoloamina.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Ważne wskazówki:
Produkt przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego, miejscowo do pochwy lub zewnętrznie w okolicach intymnych.
Nie używać, jeśli opakowanie jest uszkodzone.
Zamknąć tubkę bezpośrednio po użyciu.
Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanymna opakowaniu!
Nie stosować żelu w trakcie menstruacji.
Ciąża i karmienie – kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować żel zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.
Interakcje z innymi lekami lub wyrobami medycznymi dopochwowymi nie są znane. Każdorazowo należy zasięgnąć konsultacji lekarza lub farmaceuty.
Stosować tylko zgodnie z instrukcją używania.

Producent:
Verco S.A.,
ul. Jacka Odrowąża 15,
03-310 Warszawa.