Nalgesin Mini 220mg, 20 tabletek

Nalgesin Mini 220mg, 20 tabletek

8,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Rodzaj: Lek

Producent: KRKA OTC

Nalgesin Mini 220mg, 20 tabletek - opis produktu

Wskazania: Nalgesin Mini jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, bóle stawowe, bóle mięśniowe.
 
Skład: substancją czynną leku jest naproksen sodowy. Każda tabletka zawiera 220mg naproxenu sodowego, co odpowiada 200mg naproksenu; pozostałe składniki leku to: w rdzeniu tabletki: powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian oraz w otoczce tabletki opadry YS-1R-4215, E 132 o składzie: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 8000 i indygotyna (E 132), hypromeloza 6cp, makrogol 8000, candurin silver lustre o składzie: tytanu dwutlenek (E171), krzemian glinowo-potasowy (E 555).
 
Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
 
Dawkowanie: zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat z wagą powyżej 50 kg to 1 tabletka na dobę, co 8-12 godzin; alternatywnie, można przyjąć dwie tabletki od razu i w razie potrzeby jedną dodatkową tabletkę po 8-12 godzinach.
Tabletki należy połykać popijając odpowiednią ilością płynu, w czasie lub po posiłku. U pacjentów z nadwrażliwością żołądka, korzystne jest stosowanie leku w czasie posiłku. Tabletek nie należy rozgryzać. Maksymalna dobowa dawka to 3 tabletki (co odpowiada 660mg naproksenu sodowego).
 
Przeciwwskazania: nie stosować leku, jeśli: pacjent jest uczulony na naproksen sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); jeśli u pacjenta występowały trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywka lub zapalenie błony śluzowej nosa, polipy nosa lub poważne reakcje alergiczne które powodują trudności w oddychaniu lub zawroty głowy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); jeśli pacjent ma lub miał wrzód lub krwawienie w żołądku lub jelitach; jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego po zastosowaniu NLPZ; jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca; podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży; - jeśli u pacjenta występuje krwawienie naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienia; nie podawać dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Nalgesin

Każdy z nas ma inny próg odporności na ból i każdy dolegliwości bólowe odczuwa nieco inaczej. Dlatego warto w rodzinnej apteczce znaleźć miejsce na środek, który radzi sobie z różnymi jego odsłonami, zarówno pod względem intensywności, jak i źródła pochodzenia. Nalgesin jest przykładem takiego preparatu.

Nalgesin – zastosowanie

Jedną z najczęstszych sytuacji, w których Nalgesin może się okazać naprawdę przydatny, jest ból zęba o charakterze krótkotrwałym. Jednak jest to tylko jeden z wielu przykładów dolegliwości, w przypadku, których może nieść ulgę.

Po Nalgesin można sięgnąć również wtedy, gdy dyskomfort jest powodowany przez:

 • bóle mięśniowe,
 • ból głowy,
 • bóle stawowe,
 • bóle miesiączkowe.

Jak więc widać, Nalgesin cechuje się szczególną wszechstronnością działania o charakterze przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym.

Nalgesin – składniki

Naproksen sodowy jest podstawą wyżej opisanego działania. W każdej tabletce Nalgesin można go znaleźć w ilości 220 mg, ale nie jest to jedyna substancja, której obecność przekłada się na możliwą skuteczność preparatu.

Pozostałe składniki leku, które można znaleźć w rdzeniu tabletki to:

 • powidon K 30,
 • magnezu stearynian,
 • celuloza mikrokrystaliczna,
 • talk.
 • Przykładowe składniki leku, które można znaleźć w otoczce tabletki to:

  • hypromeloza,
  • makrogol 8000 i indygotyna (E 132),
  • tytanu dwutlenek (E171).

  Wyżej wymienione składniki przekładają się na specyfikę dawkowania preparatu Nalgesin. Ze szczegółami należy się zapoznać w instrukcji użytkowania, dołączonej do opakowania. W tym miejscu jednak warto zaznaczyć podstawowe zasady stosowania.

  Nalgesin - stosowanie

  Ze środka przeciwbólowego Nalgesin mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież – ale dopiero od ukończenia 16. roku życia i spełniając warunek dotyczący masy ciała, tj. powyżej 50 kilogramów. W takich okolicznościach możliwe jest spożycie od 1-2 tabletek na dobę, a w razie potrzeby (ból o dużej intensywności), dopuszczalne jest spożycie dodatkowej jednej tabletki Nalgesin, ale po odczekaniu 8-12 godzin.

  Dodatkowe wskazówki:

  • Tabletki Nalgesin nie należy rozgryzać.
  • Nie wolno przekraczać dawki 3 sztuk na dobę.
  • Preparat musi zostać popity płynem w odpowiedniej ilości (woda nadaje się najbardziej).
  • Zalecane jest spożycie Nalgesin w trakcie (koniecznie osoby z nadwrażliwym żołądkiem), bądź po posiłku.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości co do szczegółów stosowania środka Nalgesin – bez względu na to, czy chodzi o dawkowanie, sam skład czy wszelkie inne detale – najlepiej skontaktować się z lekarzem specjalistą bądź farmaceutą.

  Nalgesin – bezpieczeństwo

  Poza stosowaniem się do zasad dawkowania Nalgesin należy także przed skorzystaniem z jego właściwości upewnić się, iż w jego składzie nie znajduje się substancja wywołująca u danej osoby reakcje alergiczne. Jeśli okaże się, iż preparat zawiera taki składnik, kategorycznie należy unikać korzystania z jego walorów względem uśmierzania bólu i konieczne będzie znalezienie alternatywy, których na rynku nie brakuje.