Narivent, przeciwobrzękowy aerozol do nosa, 20ml

Narivent, przeciwobrzękowy aerozol do nosa, 20ml

16,89 Cena brutto
Wysyłamy w 2 dni robocze
Dostępny

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: VITAMED

Narivent, przeciwobrzękowy aerozol do nosa, 20ml - opis produktu

Narivent zmniejsza obrzęk, hamuje rozwój procesu zapalnego. Zalecany w celu zmniejszenia niedrożności nosa u pacjentów z przerostem małżowin nosowych oraz ze swoistym (alergicznym) lub nieswoistym naczynioruchowym nieżytem nosa.  

Zastosowanie: w leczeniu obrzęku towarzyszącego ostrym i przewlekłym stanom zapalnym nosa i zatok oraz migdałka gardłowego. Wskazany także w leczeniu i w profilaktyce pooperacyjnych nawrotów polipów nosowych. Zalecany przed i pooperacyjnym leczeniu patologii nosa i zatok przynosowych.  

Sposób użycia:  usunąć ochronny kapturek, oprzeć kciuk na podstawie pojemnika, a palec wskazujący i środkowy na skrzydełkach dozownika, a następnie nacisnąć je do dołu. Zwolnić nacisk. Powtarzać tę czynność do momentu uzyskania pierwszego rozpylenia. Pochylić głowę lekko do przodu i rozpylić produkt w otworze nosowym, nie wykonując wdechu w czasie aplikacji.

Składniki: Mannitol, glicerol, glicyryzynian dwupotasowy, kopolimer PEG/PPG, sól dwusodowa EDTA, N-hydroksymetyloglicynian sodu, polisorbat 20, sorbinian potasu, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona, aromaty naturalne.

Ważne wskazówki:
Produkt może powodować chwilowe uczucie lekkiego zwędzenia w nosie i łagodne kichanie w trakcie pierwszych aplikacji.
Specyficzny mechanizm działania aerozolu narivent może powodować chwilowy wyciek z nosa, bezpośrednio po zaaplikowaniu preparatu.
W leczeniu przedoperacyjnym należy upewnić się, ze u pacjenta nie występuje nietolerancja lub nadwrażliwość na preparat.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem.
Unikać kontaktu z oczami.
Po zastosowaniu należy dokładnie zamknąć pojemnik.
Nie stosować produktu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent:
Via Laurentina,
km 26,700-00071 Pomezia,
Rome

Dystrybutor:
DMG Polska Sp. Z o.o.
Al. Jerozolimskie 65/79,
00-697 Warszawa.