Kategorie
Nasic (0,1mg+5mg)/dawkę, aerozol do nosa, 10ml

Nasic (0,1mg+5mg)/dawkę, aerozol do nosa, 10ml

9,49 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: NEPENTES

Grupa: Nasic

Nasic (0,1mg+5mg)/dawkę, aerozol do nosa, 10ml - opis produktu

Wskazania: niedrożność przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz przebytej operacji nosa. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
 
Skład: 1 dawka aerozolu (0,1ml roztworu) zawiera: substancje czynne: 0,1mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5mg deksopantenolu oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowego chlorku roztwór, potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.
 
Działanie: zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, regenerujące błony śluzowe.
 
Sposób użycia: dorośli oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat: po jednej dawce lekko do każdego otworu nosowego, w razie konieczności do trzech razy na dobę. Dawkowanie zależy od indywidualnej wrażliwości i reakcji pacjenta na lek. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, suche, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, u dzieci poniżej 6 roku życia, po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową i po operacja przebiegających z odsłonięciem opony twardej.