Popularne
Nasic (0,1 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa, 10 ml
Popularne

Nasic (0,1 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa, 10 ml

Cena: 12,09 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: KLOSTERFRAU

Nasic (0,1 mg + 5 mg)/ dawkę, aerozol do nosa, 10 ml - opis produktu

Wskazania: jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
 
Skład: 1 dawka aerozolu (0,1ml roztworu) zawiera: substancje czynne: 0,1mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5mg deksopantenolu (Dexpanthenolum) oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowego chlorku roztwór, potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona.
 
Działanie: zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, regenerujące błony śluzowe.
 
Sposób użycia: dorośli oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat: po jednej dawce lekko do każdego otworu nosowego, w razie konieczności do trzech razy na dobę. Dawkowanie zależy od indywidualnej wrażliwości i reakcji pacjenta na lek. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Stosowanie leku przez długi okres czasu może skutkować nasileniem objawów blokady nosa. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni.
 
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 6 lat. Produkt zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą.