Nasivin Baby 0,1 mg/ ml, krople do nosa dla niemowląt od 3 miesiąca, 5 ml

Nasivin Baby 0,1 mg/ ml, krople do nosa dla niemowląt od 3 miesiąca, 5 ml

Cena: 17,19 zł

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: MERCK SERONO
Grupa: Nasivin

Nasivin Baby 0,1 mg/ ml, krople do nosa dla niemowląt od 3 miesiąca, 5 ml - opis produktu

Wskazania: obrzęk błon śluzowych występujących w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego; dla niemowląt powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia.

Skład: 1ml roztworu zawiera: substancję czynną: 0,1mg oksymetazoliny chlorowodorku (1 kropla zawiera 2,8 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku) oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Działanie: zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.

Dawkowanie: donosowo; niemowlęta powyżej 3. miesiąca życia do ukończenia 1. roku życia:  1-2 krople do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Kropli zawierających oksymetazolinę nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni.

Przeciwwskazania: suche zapalenie błony śluzowej nosa (z tworzeniem się strupów); nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nasivin Baby

Krople do nosa dla najmłodszych – w jaki sposób je wybierać?

Alergia, katar, problemy z zatokami. To schorzenia, które dotykają nie tylko dorosłych, ale i najmłodszych. W ich przypadku sposoby radzenia sobie z nimi trzeba dobierać wyjątkowo uważnie. Można korzystać z domowych metod lub postawić na specjalne preparaty. W aptece dostępne są produkty, które mogą być stosowane już od 3. miesiąca życia, na przykład Nasivin Baby.

Krople do nosa – dla dzieci i niemowląt

Krople do nosa dostępne bez recepty sprawdzają się w różnych dolegliwościach. W zależności od wybranego preparatu zawartość substancji czynnej dopasowana jest do wieku malucha. Niektóre krople mogą być stosowane już od 3. miesiąca życia, ale po konsultacji z lekarzem, gdy zachodzi taka potrzeba, również wcześniej.

Preparaty typu Nasivin Baby, łagodzą objawy zapalenia błony śluzowej nosa czy występujących alergii. Stosowane doraźnie pomagają maluchom oczyścić drogi oddechowe, udrożnić nos i usunąć zalegającą wydzielinę. Katar czy infekcje różnego rodzaju, mogą sprzyjać zatykaniu się trąbki słuchowej, ale i problemami z uchem środkowym. Nasivin Baby bądź inny preparat dostępny bez recepty, dzięki zawartości substancji czynnej, wspomagają uporanie się z danym schorzeniem.

Krople do nosa stosowane u dzieci i niemowląt, często mają postać aerozolu. Taka forma jest wygodna w użyciu zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych.

Jak działają krople do nosa?

W kroplach do nosa zawarta może być ksylometazolina lub oksymetazolina – jak w przypadku Nasivin Baby, które wykazują działanie obkurczające na błonę śluzową nosa. Efektem jest zmniejszenie obrzęku oraz wysięku treści płynnej, który powoduje powstawanie kataru. Krople tego typu można stosować przez kilka dni, po tym czasie objawy powinny ustąpić. Dłuższe użytkowanie nie jest wskazane, ze względu na obkurczanie naczyń krwionośnych, mogące prowadzić do miejscowego niedokrwienia.

Nasivin Baby – efekty działania

Nasivin Baby to preparat w postaci kropli do nosa rozpylanych poprzez zastosowanie aerozolu. Produkt może być stosowany u niemowląt od 3. miesiąca życia. Ze względu na zawartość substancji czynnej o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa, sprawdza się stosowany w obrzęku błony, co jest objawem charakterystycznym w stanach zapalnych. Krople Nasivin Baby mogą być także podawane w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz zapalenia zatok przynosowych czy też trąbki słuchowej lub ucha środkowego.

Krople wpływają na ułatwienie oddychanie, poprzez skuteczniejsze usuwanie nagromadzonej wydzieliny. Ponadto obecna substancja czynna ma za zadanie wspomagać leczenie zakażenia bakteryjnego.

W zależności od schorzenia, z jakim zmaga się dziecko, przed podaniem kropli dobrze jest oczyścić nos, poprzez wydmuchanie lub stosując aspirator, jeśli maluch samodzielnie nie potrafi tego zrobić. Stosowanie kropli można łączyć z domowymi sposobami radzenia sobie z katarem lub stanami zapalnymi – inhalacjami z soli fizjologicznej, smarowaniem maścią majerankową, wykorzystaniem olejków, które pomagają w odtykaniu nosa.