Kategorie

NiQuitin 21 mg/ 24 godz., plastry przezroczyste, 7 sztuk

Cena
54,99 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Wskazania

Do łagodzenie objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.

Skład

1 plaster o powierzchni 22cm2 do stosowania na skórze zawiera 114mg nikotyny, dostarcza 21mg nikotyny w ciagu 24 godzin. Substancje pomocnicze: kopolimer etylenowinylooctanu, polietylenu tereftalen/etylenowinylooctan, wysokiej gęstości film polietylenowy, lapki kaminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, biały atrament.
 

Działanie

Przynosi szybką ulgę w razie nagłego napadu głodu nikotynowego. 

Dawkowanie

Plaster należy stosować raz na dobę. Jeśli w ciągu dnia wypalasz więcej niż 10 papierosów, kurację zacznij od plastra o dawce 21mg (stopień 1). Jeśli w ciągu dnia wypalasz 10 lub mniej papierosów, kurację zacznij od plastra o dawce 14mg (stopień 2).

 
Kuracja NiQuitin trwa 10 lub 8 tygodni w zależności od jakiego stopnia plastrów rozpocząłeś kurację:
- jeśli zacząłeś z plastrami 21 mg (stopień 1) - stosuj je przez 6 tygodni. Następnie zmniejsz dawkę plastra na 14 mg ( Stopień 2), które stosuj przez następne 2 tygodnie. Ostatni Stopień 3 to plastry 7 mg - stosuj je również przez 2 tygodnie.
- jeżeli zacząłeś od Stopnia 2 (plastry 14mg) stosuj je przez 6 tygodni. Później przejdź do Stopnia 3 (plastry 7 mg), które będziesz używać przez następne 2 tygodnie.

Przeciwwskazania

U pacjentów z nadwrażliwością na miejscowo podaną nikotynę lub którykolwiek ze składników plastra, świeży zawał serca, z niestabilna dławica sercowa, dławica Prinzmetala, ciężka arytmia, po niedawno przebytym udarze niedokrwiennym mózgu.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Rejestracja
Lek