Novoscabin, płyn do stosowania na skórę, 120ml

Novoscabin, płyn do stosowania na skórę, 120ml

Cena: 31,49 zł

Cena jednostkowa: 26,24 zł za 100 ml
Wysyłamy w 1 dzień roboczy!
Dostępny
Rodzaj: Kosmetyk
Producent: ALVOGEN

Novoscabin, płyn do stosowania na skórę, 120ml - opis produktu

Osoba, która po raz pierwszy zaraziła się świerzbem zwykle nie ma żadnych objawów przez pierwsze 2 do 6 tygodni, jednak nadal w tym czasie rozprzestrzenia świerzb. U osoby, która miała świerzb, objawy zwykle pojawiają się znacznie wcześniej, 1-4 dni po kontakcie z osobą zarażoną.
 
Najczęstsze objawy świerzbu to: intensywne swędzenie (świąd), zwłaszcza w nocy, grudkowa swędząca wysypka. Niekiedy na skórze widoczne są cieniutkie kanaliki wydrążone pod powierzchnią skóry (szaro-białe linie lub linie w naturalnym kolorze skóry).
 
Świąd i wysypka mogą dotyczyć większej powierzchni ciała lub być ograniczone do miejsc takich jak: nadgarstki, łokcie, pachy, przestrzenie między palcami, sutki, penis, talia, pas, pośladki. Objawy świerzbu są skutkiem reakcji alergicznej skóry na pasożyty i ich odchody, dlatego świąd może nadal utrzymywać się przez kilka tygodni po zakończeniu kuracji, nawet jeśli wszystkie pasożyty i jaja zginą.
 
Zastosowanie: pielęgnacja skóry dotkniętej świerzbem, świądem lub wysypką. Do stosowania u osób przebywających w miejscach o dużym ryzyku zakażenia świerzbem.
 
Sposób użycia: przed zastosowaniem Novoscabin należy wziąć gorącą kąpiel trwającą 10 minut, używając szarego mydła. Po osuszeniu skóry, należy wcierać delikatnie preparat w skórę na całej powierzchni ciała za wyjątkiem twarzy i szyi (szczególnie między palcami, pod pachami, w pachwinach, na podbrzuszu), aż skóra będzie sucha. Należy pozostawić preparat na skórze przez 24 godziny, następnie umyć ciało w gorącej wodzie, używając szarego mydła oraz wytrzeć je czystym ręcznikiem. Stosować przez 5 kolejne dni, najlepiej wieczorem. Stosować u wszystkich domowników.
 
Składniki: paraffinum liquidum, benzyl benzoate, parfum.
 
Produkt przebadany dermatologicznie.