Nurofen dla dzieci 125 mg, czopki, 10 sztuk

Nurofen dla dzieci 125 mg, czopki, 10 sztuk

Cena: 18,79 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny
Rodzaj: Lek
Producent: RECKITT OTC

Nurofen dla dzieci 125 mg, czopki, 10 sztuk - opis produktu

Wskazania: słabe lub umiarkowane bóle różnego pochodzenia (bóle w trakcie ząbkowania, bóle zębów, bóle głowy, ból uszu, bóle gardła, bóle pooperacyjne, bóle na skutek uszkodzenia tkanek miękkich), gorączka.

Skład: 1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu oraz substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Dawkowanie: doodbytniczo;  dla dzieci od 2. do 4. lat (12,5-17kg):  jednorazowo 1 czopek, maksymalnie 3 czopki na dobę; dzieci od 4. do 6. lat (17-20,5kg): jednorazowo 1 czopek, maksymalnie 4 czopki na dobę.  Po przyjęciu pojedynczej maksymalnej dawki, następną wolno przyjąć po upływie co najmniej 6 godzin.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku; u pacjentów których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały skurcz oskrzeli, astma, katar lub pokrzywka w wywiadzie; z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz u osób z krwawieniem z przewodu pokarmowego; z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek oraz z niekontrolowaną niewydolnością serca; z układowym toczniem rumieniowatym, z ciężką niewydolnością serca. Leku nie powinno się stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.