Kategorie

Nurofen Forte 400 mg, 48 tabletek powlekanych

Cena
21,99 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (migrena), bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów (np. po ekstrakcji zębów), nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie; gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: ibuprofen 400mg oraz substancje pomocnicze: rdzęń tabletki: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000 tusz do nadruku: Opacode S-1-15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E172), glikol propylenowy, simeticon).

Działanie

Przeciwbólwe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co 4 godziny. Tabletki należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, nie stosować z czynnym lub występującym w przeszłości nawracającym wrzodem trawiennym/krwawieniem; z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem BLPZ; z ciężką niewydolnością serca; w ostatnim trymestrze ciąży, ze skazą krwotoczną.

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Sposób aplikacji
Problem
Rejestracja
lek