Nurofen Ultima 200mg+500mg, 12 tabletek powlekanych

Nurofen Ultima 200mg+500mg, 12 tabletek powlekanych

8,99 Cena brutto
Wysyłamy w 1 dzień roboczy
Dostępny

Nurofen Ultima 200mg+500mg, 12 tabletek powlekanych - opis produktu

Wskazania: krótkotrwałe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.
 
Skład: 1 tabletka zawiera: substancje czynne: ibuprofen 200mg, paracetamol 500mg.  Ponadto lek zawiera kroskarmelozę sodową, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, kwas stearynowy. Otoczka tabletki zawiera: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.
 
Działanie: przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny.
 
Dawkowanie: dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem, do 3 razy na dobę. Należy zachować, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin. Lek należy przyjmować w trakcie posiłku.
 
Przeciwwskazania: stosowanie innych leków zawierających paracetamol, stosowanie innych NLPZ w tym inhibitorów COX-2, uczulenie na którykolwiek ze składników leku, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność serca, niewydolność wątroby lub nerek, ciąża, nie stosować u osób w wieku poniżej 18 lat, podeszły wiek, astma, toczeń rumieniowaty, udar, nadciśnienie, cukrzyca.