Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 1 L

Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 1 L

Kategorie

Octenisept (0,10 g + 2 g)/ 100 g, płyn, 1 L

Cena
53,49 zł

Produkt dostępny
Wysyłamy w 1-2 dni robocze

Wskazania

Przy płukaniu ran chirurgicznych, przy owrzodzeniach żylnych, przy pielęgnacji szwów pooperacyjnych, przy cewnikowaniu, przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym, przed badaniami dopochwowymi, przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem, do dezynfekcji jamy ustnej (resekcja zęba, afty). 

Skład

100g preparatu zawiera: substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek 0,10g, fenoksyetanol 2g, substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina, sodu D-glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie

Grzybobójcze, pierwotniakobójcze, bakteriobójcze, grzybobójczye, wirusobójcze.

Dawkowanie

Płyn jest zalecany do stosowania w postaci nierozcieńczonej. Przemywanie zakażonych ran należy wykonywać przy pomocy strzykawki, natomiast przy owrzodzeniach żylnych i ranach oparzeniowych można posługiwać się wacikiem nasączonym płynem. Dezynfekcja skóry i błony śluzowej oddziaływanie minimum 1 minuta, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut. Do płukania jamy ustnej zaleca się stosować 20ml preparatu (intensywne płukanie przez około 20 sekund). Do irygacji pochwy: czas oddziaływania 60 sekund.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dichlorowodorek oktenidyny, alkohol fenoksyetylowy lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie zaleca się stosowania preparatu do wnętrza ucha oraz nie należy dopuszczać do połykania preparatu.
 

Dodatkowe informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego